1.Змініть спосіб мислення.Можливо, ця порада звучатиме банально, але позитивний настрій у розмові - головне. Навіть, коли йдеться про ділову бесіду. Хвилювання стає нашим головним ворогом, особливо тоді, коли в стані легкого стресу людина починає параноїдально реагувати на поведінку співбесідника. Якщо людина, з якою ви розмовляєте, опустила очі, це може означати багато що: задумалася, звернула увагу на щось на підлозі, зробила звичний для неї жест. Ми натомість починаємо думати, що їй нудно, роблячи кардинальну помилку.
2. Перейміться реальністю співрозмовникаДля того, щоб знати, як говорити з людиною, треба мати уявлення, хто вона така. Для цього перші кілька хвилин перед, скажімо, діловою бесідою спробуйте поговорити про захоплення людини, зверніть увагу на елемент інтер'єру, костюм, поцікавтеся здоров'ям. Коли про нас хтось турбується, психологічно ми вже готові довіряти цій людині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прості речі, які роблять вас щасливими3.Будьте позитивніНе тільки налаштовані, але й зовнішньо. Ваша міміка та жести повинні відповідати настрою, бути в міру бадьорими та відкритими. Якщо ваш позитив не буде нав'язливим, то ним перейметься й співрозмовник.Внутрішня енергія неодмінно відбивається в інтонації і мові тіла. І коли ви маєте якусь серйозну або ділову бесіду, в жодному разі не лякайтеся та не пийте заспокійливого. Це часто провокує або дратує співрозмовника.
4.Відчуйте настрій та мету співрозмовникаХороші маніпулятори іноді мають здатність маскуватися. Але варто передбачати, чого хоче співрозмовник, будь то маніпулятор чи добросовісний знайомий. За поглядами, словами, впевненістю одразу можна зрозуміти, що побрібно співрозмовнику. Не забувайте порівнювати це з вашими потребами. Найкраще - це компроміс.
5. Знайдіть причину нерозумінняКоли виникають конфліктні ситуації, більшість людей намагаються знайти вихід і забути. Але мало з них дивиться в корінь проблеми. Ситуації бувають різні: не зійшлися поглядами, мають різні пріоритети.Жодне непорозуміння не можна вирішити, якщо не знати, звідки воно. Це краще з'ясовувати вдвох. Якщо ж ви взялися самі, простежте, щоб ваш аналіз був об'єктивним.