1. Слідкуйте за мікроемоціямиМікровирази - це короткі мимовільні вирази обличчя, що з'являються, коли людина намагається приховати або придушити емоцію. Мікровирази не піддаються свідомому контролю, тобто з'являються незалежно від бажання людини.
2. Шукайте суперечностіЗа загальним правилом, всі емоції і жести людини, які йдуть в дисонанс з її словами можуть бути доказом брехні. Наприклад, коли людина погоджується щось зробити, але при цьому її голос звучить штучно або тон говорить про внутрішній протест, або емблематичне застереження головою схоже на жест «ні». Ці протиріччя можуть бути між голосом і словами, жестами і голосом, виразом обличчя і словами. Важливо вловити їх, тоді ви зрозумієте, що співрозмовник намагається збрехати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ознаки, які видають розумну людину3. Спостерігайте за процесами в організмі співрозмовникаБагатьох людей видає їх же власний організм - у когось сильно починають пітніти долоні, у когось тремтить голос. Все це пояснюється підвищеною нервозністю в такий момент. Коли людина говорить правду, вона зазвичай спокійна.
4. Зважайте на велику кількість деталейКоли ви запитуєте когось: «Де ти був?», а тобі відповідають: «Після роботи я поїхав до одного одному, а він попросив мене з'їздити за ліками, бо страшенно погано себе почував. Потрібно було купити аспірин, засіб від кашлю, сироп від горла ... Але я почувався настільки паршиво, що ледве пересував ноги ... » і так далі, з купою деталей, вислухавши які ви цілком можете забути своє питання. Ясно одне - співрозмовник видає вам занадто багато деталей, які часом не грають ніякої ролі. А це може означати, що він довго думав, як буде виходити із ситуації, і вибрав неправдиві факти як рішення.
5. Не ігноруйте правдуЦе дуже важливо: бачити правду в словах, перш ніж шукати брехню. Більшість людей шукають обман там, де його немає. Можливо, це звучить незрозуміло, але, виявивши правду, поховану під словами фальші, ви зможете відповісти на головне питання: Чому ваш співрозмовник бреше?