- Увага зовні! Привчіть себе придивлятися до оточуючих людей: у що вони одягнені, як себе ведуть, який у них, на вашу думку, характер, які проблеми. Це можна робити мимохідь, наприклад, під час поїздки в громадському транспорті або в магазині.
- Коли виникає суперечка. Слів немає - якщо ви впевнені у своїй правоті, вам необхідно відстоювати свою точку зору. Однак спробуйте при цьому зрозуміти мотиви поведінки вашого опонента. Спробуйте «залізти в його шкуру»: що його змушує вести себе так, а не інакше, чому для нього так важливо вас переконати?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ви досі не зустріли своє кохання- Розширення зони комфорту. Вам напевно найкомфортніше наодинці з собою або на лоні природи. Постарайтеся знайти нові місця, де вам було б так само добре. Наприклад, раз на тиждень пробуйте щось нове. Щось вам сподобається, щось - ні. Те, що сподобається, можна зробити своєю звичкою.
- Мовчання - не завжди золото. Так, люди люблять, коли їх слухають. Але діалог передбачає участь у розмові обох сторін. Якщо ви віддаєте перевагу мовчати і слухати, напевно вам знайомі тяжкі паузи в розмові. Вони - ознака того, що ваш співрозмовник чекає вашої реакції на свої слова, йому недостатньо тих невербальних знаків (міміки, жестів), які ви йому посилаєте. Навчіться говорити.
- Тренуйтеся в соцмережах. Соцмережі - прекрасне місце для тренування навичок спілкування. Ви можете вступати в розмову з співрозмовником, висловлювати свою думку, і в той же час ви вільні в будь-який момент вийти зі спілкування. Намагайтеся зав'язати «постійні» контакти.