Почасти це пов'язано з тим, що мозок людини забитий всякого роду інформацією, яка безладно скупчується у нього в голові, і кількість такого "сміття" іноді перевищує кількість корисної інформації. Як відомо, людина запам'ятовує все, що вона коли-небудь бачила, чула або сприймала дотиком, хоча і сама може цього не усвідомлювати.
Важливим компонентом успішного функціонування мозку є хороший сон. Вважається, що під час сну мозок людини обробляє всі дані минулого дня, що позитивно позначається на довготривалої пам'яті. Завдяки здоровому міцному сну мозок успішно «перетравлює» накопичені образи і знову набуває здатності до більш глибокого засвоєння необхідного матеріалу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 питань на співбесіді, які визначають емоційний інтелектСтрес негативно позначається не тільки на настрої, але і на роботі багатьох внутрішніх органів, і мозок не є винятком. У стані стресу йому потрібно більше ресурсів на вчинення простих операцій, що значно погіршує розумову діяльність. Саме тому фахівці радять не панікувати і знаходити позитивні моменти навіть у дрібницях, а також слухати улюблену музику, вести активний спосіб життя, займатися йогою і навіть завести собі блог, в якому можна буде виплеснути весь негатив і почерпнути щось хороше.
Багато жінок голодують, щоб скинути зайві кілограми, а лікувальне голодування в розумних межах може бути корисно і для роботи мозку. Почуття голоду усуває відчуття страху, неспокою і горя ще до того, як вони зможуть глибоко вкоренитися і завдати якої-небудь шкоди організму.
Для стимуляції роботи мозку будуть корисні мигдаль і яблучний сік, вироби з цільнозернового борошна, а от від цукру краще відмовитися. Незважаючи на те, що вважається, що солодке підвищує розумові здібності, цей сприятливий ефект триває тільки кілька хвилин, після чого різко сходить нанівець. Надмірне вживання цукру не тільки не допомагає роботі мозку, але й провокує напади клаустрофобії, нервові розлади і деякі порушення пам'яті.