Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


8 універсальних навичків, які варто виробити кожному

21:00, 23 Січ 2016 · Категорія: Психологія · Переглядів 1365 · 

Кожна людина хоче бути успішною. Наприклад, зуміти реалізувати себе в обраній сфері діяльності, причому неважливо, що саме ви робите: ростите дітей, фіалки або підприємства. Це все до того, що успіх - поняття суб'єктивне, і тільки ви можете наповнити його правильним, органічним для себе змістом, а ці вісім універсальних навичок допоможуть вам реалізуватися в улюбленій справі.


З цими навичками ваше життя стане легше

З цими навичками ваше життя стане легше



1. Організаторські навички

От уявіть оркестр: як би віртуозно музиканти окремо не володіли інструментами, звучати злагоджено без диригента вони не будуть. Точно так само і будь-якій компанії потрібен свій "диригент", який міг би задати тон і грамотно направляти "музикантів". Тому вміння організувати і контролювати власну діяльність або діяльність цілої команди - цінна якість, без якої і самому "зазвучати" неможливо, та й просто друзів зібрати не вийде.

І тут важливо зауважити, що організаторські навички - величезне поняття, суть якого простирається далі датованих щоденників і нагадувань в телефоні. І наріжним каменем тут служить грамотний тайм-менеджмент, який, у свою чергу, тісно пов'язаний з умінням давати адекватну оцінку поставленим завданням. Наприклад, вішати на них своєрідні ярлики "термінове / важливе", "нетермінове / важливе", "термінове / неважливе" та "неважливе / нетермінове" і виходити з цих маркерів при формуванні плану на день. А якщо мова йде про організацію роботи кількох людей, то тут потрібно бути ще хорошим психологом, адже завдання організатора полягає не тільки в тому, щоб всіма силами досягти результату, а все-таки в тому, щоб об'єднати і мотивувати людей, гасячи при цьому можливі конфліктні ситуації. Так що перед тим як ставити на голову капітанську кашкет, прочитайте хоча б пару книжок з психології.

2. Навички ведення переговорів

Секрет успішного результату будь-яких переговорів лише на 20% залежить від суті ваших висловлювань і на 80% від того, наскільки ви впевнено і переконливо їх викладаєте, тому завжди пам'ятайте: на співрозмовника більше впливає не те, що саме ви говорите, а як ви це робите . Ваш тон, ваша манера триматися, наскільки ви розташовані до співрозмовника - всі ці речі в тисячу разів красномовніше доведуть вашу позицію, ніж хитрі умовиводи. Ви можете бути абсолютно праві у своїх переконаннях, але якщо ваші репліки просякнуті зарозумілістю і зневагою до співрозмовника, на жаль, в сухому залишку отримаєте тільки поламані списи і бетонну стіну нерозуміння. Так що перш ніж вступати в дискусії, визначтеся з метою комунікації: хочете посваритися - говорите все, що думаєте, хочете бути зрозумілим - як не дивно, більше слухайте і задавайте питання. І ось ще одне негласне правило спору: той, хто претендує на знання істини - пишномовний базіка, той, хто хоче її знайти - цікавий співрозмовник. Вибір за вами, ким бути.

3. Комунікативні навички

Тут важливо розмежувати такі особистісні якості, як товариськість і комунікабельність: для товариської людину комунікація - це мета, для комунікабельної - засіб, що, у свою чергу, не завжди передбачає задоволення від спілкування. Іншими словами, це здатність привернути до себе людей (часом негативно або скептично налаштованих) і за допомогою спілкування з ними досягати своїх цілей. В основі цієї навички лежать такі якості, як гнучкість розуму і почуття такту.

4. Уміння розуміти емоції інших

Цей навик в чому пов'язаний з попереднім, він також зав'язаний на почуття такту, але тут на перший план виступає вже рівень емоційного розвитку людини. Наприклад, багато людей вважають себе чутливими натурами, а на практиці їх чутливість виражається лише в безмежній любові до себе. Такі люди готові до предобморочного стану розбиратися у відтінках власних почуттів і відчуттів, проявляючи при цьому феноменальну емоційну глухоту по відношенню до переживань інших. Що може бути простіше, ніж засудити людину або відмахнутися від нього фразою "все буде в порядку" і продовжити далі копатися в надрах свого багатого внутрішнього світу? Слово може як поранити, так і врятувати, а от байдужість, навпаки, стріляє завжди в упор.

5. Навички критичного мислення

Далеко не у всіх ситуаціях корисно слухати своє серце, часом ефективніше все-таки звернутися до розуму і логіки. Критичне мислення має на увазі під собою погляд на ситуацію і прийняття рішення, виходячи зі здорового глузду, послідовних умовиводів і логічних висновків. У його основі лежать такі кити, як рефлексія, аналіз фактів і дедукція. Так, непогано б приміряти на себе роль Шерлока і йти у своїх судженнях від часткового до загального, намагаючись тим самим прогнозувати можливий хід подій. І не приймайте нічого на віру, сумніви - це ключ до свободи.

6. Уміння правильно розставляти пріоритети

Ми живемо в епоху тотальної багатозадачності, коли справи сиплються на голову нескінченним потоком, перетворюючи життя в один суцільний цейтнот. Вам знайоме це неприємне відчуття, коли весь день проходить у праці, і немає ні секунди, щоб випити склянку води, а ближче до вечора приходить розуміння, що нічого з наміченого ви так і не встигли зробити? Численні справи, звички і повсякденна рутина непомітно забирають у вас весь час, залишаючи в кращому випадку 8 годин на сон. Боротися з такого роду крадіжками можна грамотної розстановкою пріоритетів, а саме - концентрацією на довгострокових цілях.

7. Уміння працювати в команді

Ви можете бути закінченим індивідуалістом, вовком-одинаком і латентним соціофобією, але якщо ви поки тільки шукаєте спосіб заробляти гроші, не виходячи з дому і не контактуючи з людьми, то вам ніяк не уникнути роботи в колективі. Так, робота в команді ставить суспільне над особистим, а значить, іноді доводиться наступати на горло власній пісні, закінчувати сольні виступи і уважно стежити за диригентом. І ваше основне завдання в таких умовах - реалізувати себе за допомогою роботи в обраній команді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як впливати на людей та отримувати бажане

8. Уміння бути надійним

Сучасний світ кричить нам з усіх боків - нікому не можна довіряти і всі брешуть. Сперечатися з цим безглуздо (краще доводити протилежне справою), але довіра була і залишається базисом людських відносин. Як можна вибудувати ефективну роботу, коли у всьому шукаєш підступ? Як можна відчувати себе комфортно в товаристві колег, коли кожного підозрюєш у лицемірстві? І це, до речі, ще один аргумент на користь важливості концентрації: ви будете витрачати надто багато сил, нервів і часу на підкилимні ігри, чим займатися безпосередньо роботою.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

10:35
Як полегшити головний біль: корисні поради
16:14
Симптоми тривожності, які вимагають звернення до лікаря
22:15
Діє краще, ніж ліки: вчені назвали найкращий спосіб позбутися стресу
15:51
Як подолати зимову депресію: поради вчених
23:30
Науковці пояснили, як жарти впливають на мозок
7:30
Винайдено метод, як відучити підлітків від шкідливої їжі
13:30
Усмішка без приводу шкідлива для здоров'я
15:30
Психічне здоров'я страждає від продукту, який є на кожній кухні
9:30
Хронічний стрес може призвести до страшної хвороби
22:30
Що їсти для хорошого настрою та боротьби зі стресом
14:30
Вчені назвали найщасливіший вік у житті кожної людини
8:30
5 способів підвищити свій імунітет
22:30
Як впливають на дітей сварки з братами і сестрами
13:30
Міф про банани, який розвіяли вчені
0:20
Три принципи щасливої людини
23:30
Що варто знати про усміхнену депресію
1:20
Їжа, котра здатна загнати нас у депресію
10:30
Три причини, через які люди не люблять понеділки
8:30
Фізичні навантаження змушують людину забути про гроші
21:30
Вчені пояснили, як прокидатися з хорошим настроєм
8:30
Чому всі намагаються заїсти стрес
23:30
5 порад, як знизити рівень гормону стресу
6:30
Щоденні звички, котрі провокують стрес
8:30
Названо 5 найбільш стресових професій
1:20
Вчені пояснили, як лікувати синдром хронічної втоми
22:30
Причини виникнення зимової депресії
1:20
Психологічна проблема, яка заважає схуднути
1:20
Як під час сну мозок перебирає спогади людини
8:30
Думки, котрі допоможуть впоратися зі стресом
10:30
Метод заспокоїти нерви через розслаблення м'язів
8:30
Синдроми біполярного розладу, котрі воліють не помічати
12:30
Агресивні люди помирають швидше за спокійних
23:30
Причини, через які людина пітніє під час стресу
22:30
Як позбутися стресу за 15 хвилин
21:30
8 порад, які допоможуть змінити ставлення до ситуації
8:30
Причина, через яку люди гризуть нігті
6:30
Тьмяне світло вночі може призвести до депресії
7:30
Вчені довели, що депресія пришвидшує старіння
9:30
Вчені: Більше задоволення людині приносять не придбання, а враження
10:30
7 найбільших залежностей сучасної людини
Здоров'я в соцмережах: