Причини, які викликають нервові зриви, це, по суті, ті причини, які ведуть до даних захворювань, реактивних розладів. Тут і генетична схильність, екологічні чинники, деякі порушення обміну речовин, гормональний дисбаланс, наслідки фізичних травм головного мозку, але те, що ми, в побутовому плані, називаємо нервовим зривом, в основному, має одну причину - стрес. Чи буде це екстремальна стресова ситуація або постійний пригнічуючий стрес, не важливо.
Як визначити яке саме захворювання лежить в основі конкретного зриву? Найпростіша відповідь - звернутися до лікаря і описати всі симптоми, але, оскільки часто ми не знаємо в якому разі варто хвилюватися, давайте поговоримо про основні проявах нервових зривів і про можливі психічні розлади, що стоять за ними.
Одні з найбільш небезпечних зривів - "тихі", депресивні. Ми можемо роками не помічати, що нашій близькій людині погано, до тих пір, поки не стане занадто пізно. Адже якщо ваш друг підвищив голос і запустив в вас вазою, то йому "потрібно лікуватися", а якщо просто пригнічений, багато спить, багато плаче, впадає в кататонію, то йому треба "збадьоритись". Адже він просто лінується, чи не так? Не так. У нього може бути дезорієнтація в просторі, сплутаність свідомості, гнітюче відчуття власної неповноцінності, відчуття вини і всепоглинаючий відчай. Це симптоми захворювань депресивного типу.
Нервовий зрив на тлі психозів, куди складніше не помітити. Тут основний симптом це втрата контакту з реальністю, який може приймати різні форми - бачення, слухові галюцинації, безпідставні відчуття, одержимість. Надмірне почуття провини, зайва помпезність в поведінці і необгрунтовані агресивні ревнощі це так само симптоми різних психозів.
Соціально неприйнятна поведінка, недоречна балакучість, надмірне почуття власної значущості і неконтрольована фінансова поведінка - можуть бути
симптомами біполярного розладу. Так що, якщо вас турбує те, що ваша дружина - шопоголік, то можливо, варто турбуватися в першу чергу про її психічне здоров'я, а не про ваш сімейний бюджет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 способів знизити щоденний стрес та напругуДля тривожних розладів характерні порушення сну, напади паніки, страхи. Об'єднує всі види нервових зривів тільки одне - людина не в змозі підтримувати звичний, зручний і функціональний стиль життя, він в емоційному хаосі і не може контролювати свою поведінку.
Лікувати нервові зриви можуть тільки лікарі - психологи або часом, на жаль, навіть психіатри. Адже тільки вони в змозі правильно визначити справжню причину і призначити правильне лікування. У сучасному світі, часто, до нервових зривів ставляться як до перезавантаження комп'ютера - організм скинув напругу і може прекрасно функціонувати далі, до наступного зриву. У популярній пресі навіть просувається теорія "природної батарейки", в якій нервові зриви називаються природним механізмом для зняття стресу. Це дуже небезпечні теорії. Нервові зриви гарні тільки в одному випадку, якщо вони змусили вас звернути увагу на проблеми зі своїм здоров'ям і звернутися до лікаря.