Нервовий зрив і його симптомиСучасні психологи схильні по-різному трактувати таке поняття, як нервовий зрив. Деякі з них вважають його однією з форм психічного розладу, а деякі вважають, що це звичайна реакція людини на стресову ситуацію.
Нервовий зрив, як правило, виникає після тривалих переживань. Він є свого роду захисним механізмом. Під час зриву людина стає надмірно емоційною, дратівливою. У деяких випадках він втрачає контроль над собою і може виплеснути негативні емоції на оточуючих. Згодом йому стає ніяково і соромно за свою поведінку. Психологи вважають, що цей викид негативної енергії просто необхідний для того, щоб зняти власне емоційне напруження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які хвороби виникають від нервівЯк запобігти нервовий зривЯкщо людина розуміє, що знаходиться на межі нервового зриву, їй необхідно вжити заходів, які не дозволять йому зірватися. Це можна зробити шляхом усунення причини подібного психологічного стану. Наприклад, якщо емоційне напруження викликано складними відносинами з кимось із близьких, потрібно постаратися налагодити відносини. Можливо, варто поговорити з людиною і усунути непорозуміння.
Якщо причину переживань усунути не вдається, можна постаратися абстрагуватися від проблеми. Варто просто переключити свою увагу на щось ще. Можна зайнятися улюбленою справою, частіше спілкуватися з друзями і намагатися не думати про ті події, які заважають жити в гармонії з собою. Через деякий час людина починає дивитися на проблему трохи по-іншому і може почати вирішувати її, використовуючи при цьому зовсім інший підхід.
Для того, щоб не довести себе до нервового зриву, потрібно намагатися частіше відпочивати. Хронічна втома є однією з найголовніших причин різного роду психічних розладів. Найчастіше вона виникає через неправильну організацію режиму праці та відпочинку, а також з-за постійних стресів.
Якщо людина відчуває, що всередині неї накопичилося дуже багато негативної енергії, і вона ледь стримує себе, щоб не накричати на когось із оточуючих, можна знайти більш безпечний метод позбавлення від негативних емоцій. У таких випадках психологи радять застосовувати ароматерапію. Також можна зайнятися танцями, йогою. Спортсмени можуть виплеснути негатив на боксерській груші, а звичайним людям досить побити кулаками подушку. Цей прийом допомагає дуже швидко відновити нормальний психологічний стан.
Тим, хто не може самостійно впоратися зі своїми почуттями, потрібно звернутися за психологічною допомогою. Грамотні фахівці підкажуть, як вийти з цієї ситуації швидко і безболісно.