Всі ми знаємо, що в суперечці істина швидше гине, ніж народжується. Однак декому все-таки вдається втягнути нас в абсолютно даремний і нерезультативний спір. Як зрозуміти, що дискутувати не варто? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Не сперечайтесь на теми політики чи релігії
1. Коли у вас не вистачає фактів і аргументів Так, ви прекрасно знаєте, що правда - на вашому боці, але ось підкріпити її, крім вашої правоти, нічим. Вплутавшись в такий спір, ви будете виглядати непереконливо, можливо, вас навіть піднімуть на сміх. Навіщо ж ганьбитися? Скажіть щось на кшталт: "Я зараз не готова з тобою сперечатися, давай повернемося до цієї розмови, коли у мене на руках будуть вагомі аргументи". І дійсно поверніться!
2. Коли предмет спору для вас не важливий Справді, яка вам різниця, що думає ваш опонент з приводу режиму годування дитини або його тілесних покарань? Вам від цього не холодно і не жарко, адже він не буде годувати або карати ваших дітей. Тому досить сказати щось на кшталт: "Я з тобою не згодна, хоча і не збираюся про це сперечатися". І все. Можливо, ваш співрозмовник, якщо вже вирішив затіяти суперечку, почне вас в нього втягувати. Переведіть розмову в інше русло або просто відкланяйтеся.
3. Коли він відверто хамить "Ти ідіотка (дура, неосвічена)" - такі слова не тільки прикрі, але ще і показують: вашому опоненту нічим крити! Сперечальник навіть не намагається довести свою правоту, він просто біситься. Можливо, у нього не в порядку нерви, або він відчуває своє безсилля. Навіщо ж продовжувати свідомо приречену суперечку? Ну що ви можете сказати у відповідь? "Сам такий"? Краще оголосити, що в такому тоні ви нічого обговорювати не збираєтеся, і піти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки