Роки, чоли жінки мріяли сидіти виключно вдома, опікуватися дітьми і бути забезпеченою чоловіком, давно минули. Тепер і жінка і чоловік - рівні партнери, співробітники. Але від помилок у роботі не застрахований ніхто, особливо від мимовільних фраз, які можуть перекреслити ваш кар'єрний ріст. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
"Це не справедливо"
Ви хочете, щоб життя неодмінно була справедливим - до вас, перш за все. Це схоже на крик маленької дитини, якій батьки відмовилися купувати іграшку. Усвідомлення, що світ нам нічого не винен, робить нас сильнішими і більш самостійними. І навпаки, волаючи до абстрактної справедливості, ви показуєте себе незрілою і наївною.
Будьте конструктивною. Відштовхуйтеся від фактів (своїх результатів, прибутку, яку ви принесли компанії, конкретних пропозицій), а їх інтерпретацію відкладіть в сторону. Наприклад, скажіть: «Я помітила, що ви призначили Анну відповідальною за той великий проект, який я хотіла вести. Чи не могли б ви пояснити мені, чому ви прийняли таке рішення? Я б хотіла знати, чого, на ваш погляд, мені не вистачає для цієї роботи, щоб я могла попрацювати над собою».
"Але ми завжди так робили"
Зміни в житті відбуваються так швидко, що рішення, до якого ми вдавалися ще півроку тому, в сьогоднішніх умовах вже може не працювати. Аргумент «від звички» не допоможе просунутися вперед, але може змусити вашого керівника задуматися: «А що, якщо він просто ледачий працівник і боїться змін?»
"Я, може бути, скажу дурість, але"
Занадто обережні і самопринизливі фрази підривають довіру до вас. Навіть якщо ваша пропозиція дійсно блискуча, форма, в якій ви висловлюєте його, говорить про нестачу віри в себе. Якщо ви самі не впевнені в успіху, як ви розраховуєте переконати інших?
Не будьте своїм власним гіршим критиком. Можливо, хтось вважатиме вашу пропозицію недоречною, але її підтримають інші. Її можуть відкинути, але зате це дасть поштовх до продуктивної дискусії. Варіантів маса. У будь-якому випадку не варто відразу вішати на свої слова ярлик меншовартості.