Ви закохані в людину, яка страждає від панічних атак, фобій, постійно турбується і мучиться в сумнівах? Коли настає черговий неспокійний період, не потрібно псувати нерви один одному. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Не намагайтеся пояснити, чому він не повинен чогось боятися
1. Не тисніть Ви можете бути чоловіком, дружиною, бойфрендом, подругою, коханкою, в загальному, другою половиною, але ніяк не його терапевтом. (Якщо ви ще й психотерапевт для свого партнера, зав'язуйте, це моторошно неетично.) Просто зрозумійте, що в певні періоди людина з панічними атаками або фобією просто не може бути милою і доброю і перестати хвилюватися.
2. Не намагайтеся пояснити, чому він не повинен чогось боятися Ваша друга половина з фобією, швидше за все, сама розуміє, що цей страх нераціональний і навряд чи здійсниться. Ваші слова змусять тривожну людину відчути себе ідіотом, але ніяк не допоможуть. Краще спробуйте обговорити, чому ця річ так сильно його / її засмучує.\
3. Будьте чесні і виправдовуйте очікування Розумієте, що спізнюєтеся? Зателефонуйте або швидко наберіть SMS, щоб ваш партнер не уявляв в голові картину страшної аварії. Вам терміново потрібна велика сума грошей? Не намагайтеся приховати цей факт, розкажіть.
4. Прийміть той факт, що різні люди відчувають радість від різних речей Для когось щастя - це повітряні кулі, танці, вечірка і веселощі до ранку. Для іншого - день на пляжі на спекотному сонці і купа нових фотографій в Instagram. Для тривожної людини це може бути день без панічної атаки і заспокійливих. І для щастя потрібно не так вже й багато: просто не поспішаючи прогулятися удвох неподалік від будинку.
5. Допоможіть йому відчути себе в безпеці Один з найбільших страхів тривожнї людини: її не люблять саме тому, що вона постійно тривожиться. Постарайтеся ненав'язливо дати їй знати, що ви любите її будь-яким і нікуди не підете. У цьому немає нічого дивного (ну хіба що зовсім небагато), зате потім ви обоє відчуєте себе спокійніше.