За різними даними ми використовуємо менше 10% потенційних можливостей свого мозку, найважливішою з яких є здатність до запам'ятовування різного роду інформації. Психологи всього світу чесно трудяться над тим, щоб визначити чинники, що позитивно впливають на пам'ять. Як і у комп'ютера, у кожної людини є свої межі можливостей для зберігання інформації. Одні запам'ятовують швидко і легко і навіть через роки можуть відтворити дрібні деталі, інші відразу ж все забувають, їм треба записувати не тільки незначні, а й важливі речі. Що ж робити аби покращити пам’ять?
пам'ять
Цифрова пам'ять Вчені з усього світу переконані, що кращої тренуванням пам'яті є запам'ятовування телефонних номерів. З появою електронних записників, «контактний лист» в нашій пам'яті все частіше пустує, що згубно позначається на її можливостях в цілому. Тому візьміть за правило щодня запам'ятовувати по одному телефонному номеру знайомих вам людей, і дзвонити, використовуючи виключно ручної набір. Відтворення послідовності різних чисел, кількість яких перевищує 7, є ефективним тренажером не тільки оперативної, а й зорової пам'яті.
Кожному свій час Вчені довели, що поділ на жайворонків і сов визначає не тільки різницю біологічних ритмів різних типів людей, а й продуктивність запам'ятовування ними інформації. Отже, якщо ви выдноситесь до сов, намагайтеся тренувати свою пам'ять з 8-ми до 12-ї вечора. Жайворонки, навпаки, інформацію краще запам'ятовують в період з 8-ми до 12-ти ранку.
Сон Дрімота протягом дня - ще один спосіб поліпшити пам'ять, вважають ізраїльські неврологи. Як показали наукові тестування, денний сон змінює процес консолідації довгостроковій пам'яті в мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
Оладки з цвітної капусти — для дітей і дорослих
Намазка з соняшникового насіння і в'ялених томатів