1.Варто перестати себе "накручувати", думаючи про можливий провал як про кінець світу. Краще разом подумайте, що найгірше може статися, якщо іспит не буде зданий. Швидше за все, наслідки невдачі не так фатальні, як здається, і інші варіанти розвитку подій всіх теж влаштують. У таких випадках, непогано діє девіз: "Що не робиться - все на краще".
2. Щоб дитина не хвилювався, чи встигне він все вивчити до години "Х", допоможіть йому скласти план підготовки до іспиту і слідувати йому. По-перше, він будете чітко бачити свої реальні успіхи і відчувати, що тримає ситуацію під контролем. А по-друге, така система захищає від відкладання через хвилювання серйозних і найнеприємніших завдань "на потім".
3. Якщо через переживання і розумових перевантажень у випускника порушився сон, дайте йому легке заспокійливе. Пара таблеток пустирника або валеріани не завадять і безпосередньо перед зустріччю з екзаменатором. Головне, не перестарайтеся з дозою - інакше ваш "малюк" ризикує виявитися занадто сонним для підготовки завдання на хорошу оцінку.
4. Запропонуйте дитині написати шпаргалки. Звичайно, не закликайте його йти на іспит в надії списати. Але наявність в кишені / рукаві / черевику дрібно списаного папірці додає впевненості, що якщо щось забудеться в критичний момент, то у нього є заготовка. Крім того, в процесі написання "шпори" він освіжить і систематизує свої знання - але тільки в тому випадку, якщо робить її сам, а не з вашою допомогою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 причин апатії5. Відверніть від переживань фізичними навантаженнями. Навіть кілька хвилин, витрачені на махання руками і ногами, дозволять випустити пар і дадуть трохи відпочити голові. Дуже добре, якщо в доступі є боксерська груша або просто подушка - нехай нервує підліток відлупцює її щосили, відчує себе переможцем, здатним впоратися з будь-якими труднощами, не те що з якимось там іспитом.