1. Пустота.Такі відносини не окриляють, швидше, навпаки, притискають до землі. Після спілкування виникає відчуття порожнечі, гнітючої втоми з синдромом вичавленого лимона.
2. З’ясування заради з’ясування.Процес з’ясування, хто правий, хто винен, протягом всієї комунікації. Спілкування засновано на взаємних претензіях. За принципом осуд-виправдання. Змін та поліпшення не відбувається ні з одного, ні з іншого боку. Навіть якщо один партнер намагається виправити ситуацію, або підлаштуватися під бажання іншого, в його діях знаходяться похибки.
3. Низький рівень самооцінки.Успіхи партнера сприймаються критично, з заздрістю і невдоволенням.
Саморозвиток йде на другий план, потенціал ставиться під сумнів. Партнер піднімає свою самооцінку за рахунок пониження самооцінки другого. Подяка відсутня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінкам яких професій потрібно чекати зради від чоловіка4. Часта зміна настрою.Перепади настрою – від показної веселості до драматичною істерики, від любові і турботи до гніву і люті. Відмова пояснити причину, паузи в розмовах, театральний догляд в нікуди, маніпуляції з телефоном – ігнорування дзвінків, переривання розмови. Остання фраза повинна залишатися за тим, хто правий.
5. Бажання контролю.Повна поінформованість у всіх справах партнера, нав’язування своєї думки, як і що потрібно говорити і робити. Вимога звітності у вчинках, думках, диханні.
6. Образа зі смаком ревнощів. Недовіра. Образа на те, що партнер може насолоджуватися життям самостійно, ще гірше – з кимось іншим. Емоційний шантаж на почутті провини. Ревнощі до друзів, родичів, до протилежної статі. Бажання бути центром всесвіту, а також влади над партнером і його повного послуху.
7. Негатив через край. Все, що відбувається в житті партнера і в навколишньому світі, сприймається негативно і похмуро. “Все погано” – головний девіз. Партнер впевнений, що хтось винен в його нещасному житті, звинувачує зовнішній світ у всіх смертних гріхах. Перебуває в перманентному розчаруванні та очікуванні апокаліпсису.