Переважна більшість людей похилого віку помічають, що їм буває значно складніше на чомусь сконцентруватися, ніж в молоді роки. І тепер вчені з Університету Південної Кароліни вважають, що знайшли розгадку цього феномену. Все через вікові зміни мозку. Виявилося, що вже після 55 років в мозку відбуваються зміни, які заважають людині на чомусь зосередитися без того, щоб не відволікатися, особливо в стані стресу. Такого впливу стресу на здатності до концентрації у молодих людей немає, як показали сканування мозку.
Вчені помістили учасників експерименту у віці від 55 до 75 років в стресові ситуації, під час яких вони повинні були відібрати найчіткіші знімки з двох чорно-білих фотографій. Той же експеримент раніше був проведений з добровольцями у віці від 18 до 34 років. Виявилося, що літні учасники значно гірше концентрують свою увагу в стресовій ситуації, їм потрібно більше часу для того, щоб дати правильну відповідь. МРТ-сканування показало, що в стані стресу у людей похилого віку спостерігається менша активність в частині мозку, яка пов'язана з увагою і ігноруванням відволікаючих думок. У молодих людей ніякої різниці на знімках не відзначалося.
Експерименти однозначно зазначають, що ця зона мозку, яка дає нам можливість зосередитися в хвилини стресу, слабшає з віком. Це важливо для людей, яким доручають відповідальні завдання, що вимагають максимальної концентрації і швидкості реакції (наприклад, для авіадиспетчерів). Тепер зрозуміло що починаючи з певного віку, їм буде значно складніше їх виконувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медитація збереже пам'ять до старості