Яскраве сонячне світло викликає занепад сил. Дані досліджень говорять про те, що надлишок сонячного світла може приводити до зниження виробництва гормону мелатоніну в організмі людини. Мелатонін відповідальний за баланс режимів сну і активності, збій в його виробленні викликає зміни в настрої, депресію.
Проблеми зі сном. Протяжність світлового дня влітку значно підвищується, і ця обставина може порушувати і затримувати звичний цикл сну. При афективному сезонному розладі влітку прямо перед сном люди починають відчувати прилив активності і енергії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депресія пришвидшує старіння мозкуПідвищений рівень занепокоєння. Жертви афективного розладу влітку відчувають постійне роздратування. Для них вкрай дискомфортними виявляються спекотна погода, вуличний шум і активність, які закономірно збільшуються в цю пору року. Постійне нервове напруження сильно виснажує нервову систему і провокує погіршення фізичного самопочуття.
Поганий апетит. Ця проблема виникає як наслідок перерахованих вище факторів - в обставинах постійного неспокою і дратівливості часто пропадає нормальний апетит. Це порушення пов'язане з впливом змін у виробництві гормонів на травну систему.
Із закінченням літа самопочуття поліпшується. Як тільки дні стають прохолоднішими, а ночі - темнішими і тривалішими, тривожність і дратівливість зникають