Фахівці Лондонського університетського коледжу опублікували в Journal of Neuroscience дані нового дослідження, яке продемонструвало, що стрес допомагає людям реалістичніше сприймати дійсність і краще реагувати на негативну інформацію.
Користь стресу
Специфічна реакція людського організму на стрес робить нас уважнішими до важливої в небезпечній ситуації інформації, заявили вчені.
Як пояснюють дослідники, в спокійній обстановці без стресу люди недооцінюють свої ризики постраждати. Психологічно ми всі влаштовані так, що з більшою готовністю сприймаємо позитивно забарвлену, а не тривожну інформацію, - ігноруємо погане і зосереджуємося на хорошому.
Проведені вченими експерименти показали, що в разі стресу сприйняття змінюється - у людей підвищується здатність сприймати і аналізувати негативну інформацію. У цьому головний плюс стресу: він позбавляє нас від "рожевих окулярів", змушує бачити дійсно загрозливі фактори.
Загалом люди оптимістичні. Оптимістичне спотворення - це особливість психіки, через яку люди в спокійному стані переоцінюють свої успіхи щодо інших і недооцінюють ризики. Коли людина знаходиться в безпеці, їй нема чого витрачати власні когнітивні ресурси на пильну увагу до потенційно поганих новин, тоді як реакція на стрес допомагає краще сприймати важливі для людей відомості, здатні допомогти в небезпечній ситуації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом