Ми звикли слідкувати за власним фізичним здоров‘ям. "Люди виділяють час на заняття спортом, приготування здорової їжі чи відмовляються від шкідливих звичок. Натомість часто ігнорують дуже важливу складову, що має суттєвий вплив на наше життя – психічне здоров‘я", - зазначає на своїй сторінці у Файсбук Уляна Супрун.
За даними ВООЗ, кожна четверта людина у світі стикається з психічними проблемами. Глобально близько 1,1 мільярда людей переживали розлади психічного характеру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи може депресія провокувати артрит?Перший крок в подоланні психологічних проблем – не боятись про них говорити. Адже страх визнати, що комусь потрібна допомога такого характеру, змушує ховати власні переживання навіть від рідних. Зокрема існує безліч міфів та упереджень про психічні хвороби, які змушують людей швидше замовчувати про них, аніж ділитись та шукати рішення.
Якщо ви помітили, що ваші близькі чи знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, зневірені або ж відчувають за щось провину – неодмінно поговоріть з ними! Дізнайтесь якомога більше деталей про їх стан та запропонуйте допомогу. Найкраще рішення – звернутись до спеціаліста. Він може допомогти зрозуміти суть проблеми і зорієнтувати, як діяти далі.
Якщо ж відчуваєте, що самі втрачаєте рівновагу та багато стресуєте – поділіться своїми переживаннями також. Це перший та важливий крок в подоланні проблеми.