Дослідження вчених з Канади і США показало, що пацієнти, які лікують ракові захворювання, рідше залишаються в живих, якщо ще раніше у них виникали психічні розлади. Своїми даними фахівці поділилися в публікації British Journal of Cancer.
В результаті вони прийшли до висновку про те, що психічне здоров'я ракових пацієнтів корелює з показниками їх виживання при терапії - минулі ментальні проблеми заважають таким пацієнтам виживати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можуть смартфони провокувати психічні захворювання?"Ракові пацієнти, які раніше лежали в лікарні в зв'язку з психічними розладами, вмирали в середньому на 70% частіше, ніж пацієнти без таких розладів", - констатували вчені.
Також вони з'ясували, що особливо чітко кореляція між наявністю психічних розладів в анамнезі і низькою виживання пацієнтів проявляється в зв'язку з певними типами злоякісних пухлин. Зокрема, це добре простежувалося у випадках раку сечового міхура і раку кишечника.
Дослідники висловилися про те, що ракові пацієнти, які раніше спостерігалися у психіатрів (незалежно від факту їх госпіталізації через проблеми з психічним здоров'ям), повинні по-особливому оцінюватися і спостерігатися онкологами. У тому числі вони звернули увагу на пацієнтів, що страждали в минулому від депресії.
"Ряд даних вказує на те, що депресивний розлад може бути пов'язаний з порушеннями роботи імунної системи. Не можна виключати, що депресія якщо не викликає рак, то як мінімум може підривати можливості організму боротися зі злоякісною пухлиною", - поділилися думкою вчені.