Суть цієї гіпотези зводиться до того, що, наприклад, звичайна усмішка, навіть не найщиріша, на підсвідомому рівні викликає емоційний відгук і настрій поліпшується.
Науковці провели метааналіз 138 досліджень, які так чи інакше зачіпали гіпотезу мімічної зворотнього зв'язку. Загальна кількість порушених в дослідженні людей склало близько 11 тисяч. Вчені вивчили 286 величин ефекту, які демонструють зв'язок між посмішкою і подальшим емоційним відгуком. Крім того, були враховані різні незалежні змінні, такі як стимул і його вид, тип емоції і так далі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посмішка робить людей щасливішимиРезультати дослідження показали, що середня величина ефекту посмішки на підвищення настрою дорівнює приблизно 0,2. Це дуже слабкий показник, який говорить нам про те, що посмішка хоч і впливає на поліпшення настрою, але вкрай незначно і практично непомітно. Крім того, аналіз незалежних змінних показав, що саме вони мають найбільший вплив на те, яка величина ефекту буде у посмішки.
Попередні дослідження по даній тобі проводилися ще в 80-х роках минулого століття. Тоді вченим в ході експериментів вдалося встановити, що гіпотеза мімічної зворотного зв'язку підтверджується. Однак в тому дослідженні не враховувалася сила впливу міміки на емоційний відгук. Тепер стало зрозуміло, що вона досить невелика.