За словами фахівця, для того, щоб вийти із замкнутого кола похмурих уявлень про власне життя, слід виконати наступний алгоритм дій.
Боротьба з відчуттям безнадії
1. Градус безнадійності
Ця вправа передбачає щоденну оцінку негативних емоцій у житті. Для цього слід щогодини оцінювати свій стан від 0 до 10.
Завдяки цій нехитрій вправі навіть найбезнадійніші люди з подивом виявляють, що їхній стан змінюється в залежності від часу доби/ того, що вони роблять/ з ким спілкуються/ про що думають. Це важливе відкриття! Адже якщо рівень безнадійності змінюється протягом дня — логічно припустити, що можливі й інші зміни.
2. Острівці контролю та надії
Людині необхідно подумати та конкретизувати, з чим саме пов'язані неприємні прогнози щодо власного майбутнього. Далі слід зосередитися на цілях та мріях, які людина може контролювати. Справа в тому, що відчуття власного контролю над ситуацією часто допомагає розвіяти похмурі очікування.
3. Ресурс у минулому досвіді
У процесі виконання цього пункту слід згадати ситуації у житті, які вже викликали занепокоєння. Після цього необхідно зіставити свої прогнози негативні прогнози того часу з сьогоденням.
4. Об'єктивний аналіз
Необхідно виписати на папері у відповідь питання, що саме змушує відчувати відчуття безнадійності, та був слід постаратися об'єктивно оцінити роль тієї чи іншої чинника у житті.
5. Усвідомлення
Безнадійність - почуття пов'язане з уявленнями про майбутнє. Людині необхідно усвідомити себе «тут і зараз». Для того, щоб зосередитися на поточних відчуттях підійде прослуховування музики, спостереження за опаданням листя, вдумливе дихання та сканування стану тіла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
Цільнозернові дієтичні булочки замість хліба
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом