Нове дослідження, опубліковане в журналі The International, показало, що серед людей, які постійно діляться своїми фотографіями чи відео, вдвічі зросла кількість зареєстрованих депресивних симптомів у третю хвилю COVID-19.
Депресія може посилюватись через постинг фотографій
Використання соціальних мереж, звички саморепрезентації та стан психічного здоров'я оцінювалися за допомогою триетапного онлайн-опитування. Збір даних проходив у період з 22 квітня 2020 р. до 4 квітня 2021 р., коли в Угорщині діяли обмежувальні заходи. Згідно з результатами, час, проведений у соціальних мережах, та готовність ділитися репрезентативним контентом збільшилися під час хвиль пандемії. Крім того, воно було пов'язане з більш високим ризиком великого депресивного розладу серед найбільш активних користувачів.
"Попередні результати вже показали, що використання соціальних мереж та готовність публікувати репрезентативні фотографії та відео значно збільшилися порівняно з доепідемічним періодом. Під час третьої хвилі про симптоми депресивного розладу повідомили 45% людей, які регулярно обмінюються повідомленнями порівняно з 27% загальної вибірки", — розповідає експерт з комунікацій та ЗМІ Олександра Валерія Шандор, аспірантка Школи соціології Етвеш.
Цікаво, що готовність ділитися репрезентативним контентом зменшилася вдвічі між першими двома хвилями, а згодом знову зросла. Респонденти найчастіше ділилися селфі. Але також були поширені фото та відео, зроблені у поїздках (із зображенням самих себе або своїх близьких, зокрема домашніх тварин).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи справді погано, якщо дитина не ходить в дитячий садок?
5 причин порушення апетиту у дітей
Рецепт смачного домашнього мармеладу лише з 2 інгредієнтів