Деякі люди можуть похвалитися своїми успіхами ще у школі. Однак здатність до фізичної діяльності та вирішення когнітивних завдань залежить від віку.
Розумовий та фізичний розквіт людини
Так, молоді спортсмени, які спеціалізуються на швидкісних та силових вправах, таких як біг, часто перевершують своїх старших колег. При цьому марафонці, які відрізняються витривалістю, досягають свого піка до 40 років.
Вчені пояснюють це тим, що активні дії протягом короткого часу викликають потужні та швидкі скорочення м’язів. Однак з віком вони атрофуються, що знижує ефективність таких рухів.
З іншого боку, такі види спорту, як біг на довгі дистанції та їзда велосипедом, вимагають витривалості. В них залучені м’язи, які повільно скорочуються. Ці м’язи можуть зростати до 40 років, коли й настає пік ефективності від виконання таких вправ.
Наукові відкриття — після 50 років
Що ж до інтелектуального розквіту, то він наступає пізніше. Молоді люди мають багату уяву, але їм часто не вистачає знань і досвіду. Літні люди мають всі ці якості сповна. Дослідження показують, що найчастіше наукові відкриття здійснюють люди віком від 46 до 55 років. Свого інтелектуального піка вони сягають близько 55 років, коли готові генерувати багато ідей та мислити нестандартно.
Що ж до словникового запасу, то він найбагатший у людей віком понад 65 років.