Сьогодні практично неможливо знайти людину, котра б не використовувала електронний гаджет.
Переважно це представники старшого покоління, котрі вже просто не сприймають новітні технології. Але якщо мова йде про молодших за 50 років, тут все однозначно. То якими ж бувають ознаки інтернет-залежності?
Передчуття сеансів. Дорвавшись до комп'ютера, ви відчуваєте приємне збудження, схоже на ейфорію. Чекаєте на інтернет-сеанси, думаєте про них ще до того, як з'являється можливість реалізувати це бажання.
Синдром відміни. Якщо з якихось причин доступу до мережі немає, не знаходите собі місця, відчуваючи самотність та відірваність від життя, тривогу.
Безконтрольність. Перестаєте контролювати час у мережі, кілька хвилин стрімко переростають у годину, увага повністю поглинена. Робітники, сімейні справи, зустрічі, домовленості ігноруються дедалі частіше.
Завжди онлайн. Постійно перевіряєте свої облікові записи в соцмережах, електронну пошту, рахуєте «лайки» та повідомлення. Не можете втриматися, щоб не зайти туди буквально щогодини.
Безцільність. Ви заходите в інтернет не з метою пошуку потрібної інформації, а просто для серфінгу по сайтах або багатогодинного спілкування в коментарях, на форумах, у чатах, зависаючи там дедалі довше.
Великі витрати. Витрачаєте гроші на оновлення комп'ютерних програм, пристроїв, приховуєте від близьких витрачені суми.
Скарги від близьких. Невдоволення оточуючих тим, що ви занадто часто в мережі. Знаходьте всілякі виправдання, чому це необхідно, вивертати будь-якими способами, аби дістатися до бажаного комп'ютера і поринути у віртуальний світ.
Роздратування. Якщо інтернет-сеанс намагаються перервати, це викликає шквал негативних емоцій.
Нав'язливість. Постійне обговорення зі знайомими тем, що стосуються мережі та комп'ютера.
Звісно, в кожного з нас можна знайти певні з перелічених пунктів, але якщо вони спостерігаються у вас абсолютно всі, тоді потрібно точно щось робити.