Якщо тривога заважає вам комфортно жити, тоді варто з нею боротися.
тривога
Якщо тривога заважає вам комфортно жити, тоді варто з нею боротися.
1. Поговоріть з тим, кому ви довіряєте. Це може бути родич, близький друг, психотерапевт чи співробітник телефону довіри. Люди — це соціальні істоти, тому спілкування добре допомагає зняти внутрішню напругу.
2. Знайдіть спосіб швидко заспокоюватись. Не завжди поруч є людина, з якою можна поділитись. Тому важливо знайти відповідний метод, який допоможе розслабитися: дихальні техніки, заспокійлива музика, аромотерапія, самомасаж та інше. Якщо ви не можете самостійно підібрати прийом, який швидко допомагає при тривозі без причини, що робити вам підкаже фахівець.
3. Додайте до життя фізичну активність. Це природний та ефективний засіб проти занепокоєння. Помірний спорт знімає напругу, знижує рівень гормонів стресу та зміцнює нервову систему. Приділяйте фізичним вправам щонайменше 30 хвилин на день.
4. Нормалізація життя. Висипайтеся, повноцінно харчуйтеся, відмовтеся від шкідливих звичок. Це стабілізує фізичні показники та рівень нейромедіаторів, що допомагає зберігати емоційну рівновагу.
5. Почніть вести щоденник. Нотатки допомагають визначити закономірності загострень тривоги, зрозуміти причини та помітити ранні ознаки їх виникнення. Також завдяки цьому ви більше акцентуватимете увагу на позитивних подіях, які раніше могли не помічати.