Вибір без виборуКоли нам необхідно домогтися чогось від начальника, або, навпаки, змусити підлеглих виконати якесь завдання. З одного боку ми ні на кого не тиснемо і навіть даємо право вибору дій, але з іншого - вибору немає, і якою б не була відповідь, - ми отримуємо бажане. Наприклад, ти зараз підеш спати або спочатку почистиш зуби?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правила вдалої співбесідиТрюїзмиТрюїзм - це очевидне твердження, загальновідома, банальна істина. Якщо ви в процесі переговорів говорите опонентові: «Іноді люди приймають рішення під впливом почуттів», «люди часто відчувають полегшення, після того як укладуть договір...», тощо, то ви маскуєте певні інструкції під міркування. І це працює!
Спробуйте заради спортивного інтересу створити відповідні до вашого бізнесу трюїзми і використовуйте їх в переговорах. Трюїзми застосовуються для того, щоб викликати бажану для вас поведінкову реакцію. Наведемо кілька прикладів. Трюїзм на наведення трансу - «Кожен занурюється в транс по-своєму»; трюїзм на створення установки на навчання - «Досвід - великий учитель»; трюїзм на забування - «Люди вміють забувати те, що вони знають».
Керуючі запитанняКоманди, заховані в питанні. "Ви не могли б закрити двері?". Або дитині: "Тобі хто дозволяв це робити?".
Питання - ярликиВи розумієте, що це за запитання, чи не так? Правда, що ця техніка змушує людину погоджуватися зі сказаним?
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як викликати до себе довіру.