Визнайте за собою право на помилки і недосконалість. Адже неможливо знати і вміти все на світі, не можна бути завжди і скрізь бездоганним у всьому. Якщо вас спіткала невдача, не фіксуйтеся на цьому і не сприймайте те, що трапилося як трагедію. Ні в якому разі не жалійте себе. Це лише призведе до почуття безпорадності. Розцініть невдачу як новий стимул до підвищення власних можливостей.
Складіть список власних досягнень і перемог. При цьому враховуйте, що це мають бути речі, важливі саме для вас, а не щось глобальне. Можна занести в такий список, наприклад, отримання водійських прав або вивчення іноземної мови. Регулярно перечитуйте список. Це сприятиме підвищенню самооцінки. Також не забувайте доповнювати список своїми новими досягненнями.
Фокусуйтеся на своїх перевагах і позитивних якостях характеру: це підкріплює самооцінку. Якщо ви будете концентруватися тільки на недоліках, це призведе до зворотного ефекту. Можна навіть, як і в попередньому разі, скласти список сильних сторін свого характеру і регулярно переглядати його.
Займайтеся тим, що приносить вам задоволення. Незадоволеність самим собою дуже часто розвивається через те, що людина щодня виконує роботу, до якої не лежить душа. Коли людина займається справою, яка йому подобається, він відчуває свою значущість, що, відповідно, безпосередньо сприяє підняттю самооцінки. Якщо робота, якою ви займаєтеся, вас не влаштовує, але ви поки не можете її поміняти, намагайтеся приділяти улюбленому заняттю частину вільного часу.
Допомагайте оточуючим. Здійснюйте вчинки, які вам самим майже нічого не коштують, але при цьому дарують позитивне ставлення з боку інших людей. Можна, наприклад, допомогти літній сусідці донести пакети або допомогти молодій мамі закотити в під'їзд коляску. Такі вчинки дадуть вам можливість відчути свою цінність і корисність.