1) Є одна цікава вправа. Візьміть який-небудь домашній предмет, наприклад, сковорідку і спробуйте протягом 5 хвилин розповідати про нього на красивій літературній мові. Спочатку цей процес буде викликати у вас явні труднощі, але з кожним разом буде все простіше. Поступово збільшуйте час тренування і ускладнюйте тему. Ці тренування допоможуть вам незабаром навчитися підбирати правильні слова і у вас вийде протягом години розповідати про цю сковорідку, жодного разу не повторившись в фразах.
Вдоскональте свою вимову
2) Постарайтеся виключити зі своєї мови слова-паразити: «ну», «загалом», «як би», «ну це», «блін» і т. д. Намагайтеся в розмові не виражати сильних емоцій. Використовуйте прості фрази, не поспішайте.
3) Обов'язково потрібно стежити за темпом мови. Монотонна мова викликає шалене почуття нудьги. Витримуйте паузу і певні моменти виділяйте емоціями, але не сильними.
4) Вживайте під час бесіди різні метафори, порівняння, приказки. Це значно пожвавить вашу мову. І звичайно, гумор. Пожартувати, в тому числі і над собою, якщо це доречно в даній ситуації, не зайве.
5) Для того, щоб тренувати свою промову, потрібно мати широке коло спілкування. При його відсутності підійде радіо і телевізор. Можна спробувати наслідувати свого улюбленого телеведучого: повторювати його фрази, копіювати інтонації.
6) Більше читайте різну літературу: газети, журнали. Хороший варіант почитати нашу вітчизняну класику, яку нам задавали читати в школі. Читати потрібно не кваплячись, думати над кожним реченням. Це дозволить вам навчитися правильно вибудовувати слова в пропозиції і збільшить ваш словниковий запас.
Поступово поповнюючи словниковий запас і використовуючи всі ці знання в розмові, ви помітите, що ви мали владу над словами і тепер вони будуть служити вам.
Через кілька місяців таких тренувань у вас вже не буде проблем з виразом ваших думок в розмові. Ви зможете легким доступною мовою пояснити суть складних речей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини