При цьому заняття спортом, вивірене харчування тощо надають тим, хто досяг цієї позначки, тільки відчуття бадьорості, тоді як по досягненню "критичного" віку старіння клітин не може зупинити навіть найбільш ретельне дотримання правил здорового способу життя.
До такого висновку дослідники прийшли, обчисливши, що по досягненню 39 років людський організм перестає виробляти мієлін. Ця хімічна сполука обволікає нервові клітини в головному мозку, забезпечуючи за їх захист від зовнішніх факторів, а також відповідає за загальний стан судин, м'язів і скелета.
"При нестачі мієліну незахищені клітини гинуть, в результаті чого відбувається поступове згасання розумових здібностей і порушення опорно-рухових функцій, тобто запускається необоротний процес старіння", - зазначають вчення.
Поразка мієлінової оболонки може призвести до численних травм, розсіяного склерозу і навіть серцевої недостатності, запевняють американські фахівці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Меню довгожителів: які продукти продовжують життя Правда, багато їх колег, які працюють над цією ж проблематикою, так не вважають. Навпаки, вони переконані, що теорія каліфорнійських дослідників вимагає ретельного доопрацювання, тому що вона суперечить з результатами більш ранніх досліджень, в яких говориться, що процес старіння не може бути прив'язаний до певного віку.