За відстеження 3D-принтером переміщення площини для роботи відповідає комп'ютерний зір. Апарат оснащений чотирма камерами і 3D-сканером. Девайс "зондує" поверхню, на яку наносить шарами матеріал, тим самим формуючи задану модель. Замість фарби використовують суміш поліетиленгліколю, етанолу, води і наночастин срібла.
В ході тестування винайденої технології американські експерти зуміли надрукувати на шкірі добровольця функціонуючу електроплату. Крім того, за допомогою 3D-принтера вони залікували у піддослідного гризуна рану, яка кровоточила.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Технологія 3D-друку рятує життя Автори розробки впевнені, що в майбутньому подібні апарати стануть звичними. Їхніми перевагами є дешеве виробництво і легкість зберігання матеріалу для друку.
Подібне виробництво є досить перспективним в сучасному світі. 3D-друк затребуваний в промисловості, будівництві та медичній практиці. Наприклад, в КНР дітям провели трансплантацію вух, створених за допомогою 3D-принтера з їхніх же клітин, а в Кореї друкують їжу, запрограмовану на необхідну калорійність і текстуру.