Нове дослідження показало, що подібний взаємозв'язок існує і у людей. Вчені встановили, що стрес у зрілому віці здатний зменшувати мозок і сприяти зниженню інтелектуальних здібностей, про це пише журнал Neurology.
Автори дослідження, біологи Університету Техасу, встановили: люди, які відчувають часті стреси, страждають від зниження функцій інтелекту - зокрема, від погіршення пам'яті. Особливо істотно це впливає на людей похилого віку, заявили фахівці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стрес підсилює ефективність ЕКОНауковці провели експеримент за участю 2 231 осіб віком (в середньому) 48 років. Цей експеримент показав, що зниження інтелекту корелює з концентрацією гормону стресу кортизолу в організмі людини.
Зокрема, в ході дослідження у добровольців щодня вимірювався рівень кортизолу в крові, після чого учасники проходили тести на пам'ять і абстрактне мислення.
З'ясувалося, що люди, в організмі яких був зафіксований найвищий рівень гормону стресу, демонстрували найгірші результати в тестах на інтелектуальні здібності. Зокрема, магнітно-резонансна томографія дозволила вченим визначити, що стрес пов'язаний зі зменшенням сірої речовини в мозку.