«Здатність зберігати гарний настрій і душевну рівновагу набагато важливіше для збереження здоров’я, ніж звички харчування і фізичні вправи», – говорить доктор Джордж Ваян, працівник американської лікарні в Бостоні.
Твердження Джорджа Ваяна засноване на даних і результатах, проходить в наш час дослідження на понад двохсот тридцяти чоловіках, залучених до цього вивчення ще в сорокових роках минулого століття. Коли чоловікам, які мали відмінне здоров’я, виповнилося п’ятдесят два роки, їх розділили на три підгрупи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як продовжити тривалість свого життя Перша: на «пригнічених» – які регулярно користувалися снодійними і заспокійливими засобами, які зловживали алкоголем чи консультувалися у психіатра і невропатолога . Друга: «непригнічена» – ніколи в житті не зловживали алкоголем, ніколи не бували у психіатра і не користувалися психотропними препаратами. І третя: «середні» (що знаходяться між двома вищезгаданими групами ). У сімдесят п’ять років «померло всього п’ять відсотків “непригнічених” з другої групи, при тому, що “середніх” померло двадцять п’ять відсотків (з третьої групи) . А ось “пригнічених” – тридцять вісім відсотків», – повідомляє журнал« Сайенс ньюс ».
Регулярні і помірні фізичні вправи та збалансоване харчування, поза всяких сумнівів, дуже сприяють зміцненню здоров’ю. Однак «довголіття», йдеться в журналі «Сайенс ньюс», «принаймні, у чоловіків, очевидно, залежить від здатності зберігати в повсякденному житті душевну рівновагу, яке допомагає людині уникати тривалого пригніченого стану».