Наші предки вважали, що вода на Водохреще - тобто 19 січня - є цілющою не тільки в церкві, але і в будь-якому джерелі і використовували її за призначенням. Детальніше у Країні Здоров'я
Хрещення Господнє
Що ж робити із освяченою водою?
Святу воду п'ють невеликими ковтками і потроху. Це додає сили православній людині.
Також освячену воду не можна пити з банки або іншої ємності, яку приніс з церкви. Для вживання воду краще налити в стакан або чашку. Найчастіше святу воду вживають при різних хворобах, в тому числі і під час душевних переживань.
Освяченою водою можна окропити житло, щоб всяка нечисть і біда обходили його. Цю воду не можна виливати. Якщо раптом вода зіпсувалася краще віднести її до річки або озера і вилити її там.
Прикмети
"Якщо на Водохреща дерева вкриті інеєм, то на весні у відповідний день тижня - в п'ятницю, четвер і т. д. - треба сіяти ярову пшеницю: «вродить, як гай!»
"Якщо на Водохреща день ясний, сонячний, то хліби в даному році будуть чисті, а якщо понурий, небо вкрите хмарами - у хлібі буде багато «сажки» .
Попіл після Різдвяних Свят не можна зберігати - ні в хаті, ні в дворі, бо «буде пожежа»; ввечері ж на Водохреща його треба винести на річку і висипати на лід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?