Американські дослідники стверджують, що холод може позитивно впливати на людський організм. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Як холод впливає на довголіття?
Науковці провели експеримент з круглими хробаками Caenorhabditis elegans, яким вони змогли продовжити життя, маніпулюючи з температурою середовища. В ході випробувань вчені виявили біохімічні механізми, які при цьому включалися в організмі тварин і впливали на тривалість життя.
Американські біологи встановили, що до температури довкілля у круглих черв'яків вельми чутливі специфічні нервові клітини, які безпосередньо впливають на роботу кишечника. З'ясувалося, що ці термочутливі клітини посилають сигнали "спекотно" і "прохолодно". У відповідь кишечник хробака активізує ген-регулятор тривалості життя.
"При температурі +20 градусів Цельсія Caenorhabditis elegans живуть на 40 разів довше, ніж при температурі +34 градуси Цельсія. У прохолоді у них більш активний ген daf-16. Кодований ним білок DAF-16 підвищує тривалість життя. В спекотному середовищі інтенсивність експресії daf-16 знижується", - поділилися даними автори роботи.
Біологи вважають, що в живих організмах може існувати "вісь старіння", що з'єднує нервову систему і кишечник. У людини подібна система теж може бути присутня.