Що означає «засоби природного походження»?
Препарати, що базуються на природних компонентах або фітомедичні препарати, використовують рослини або рослинні частини, як основу лікувального засобу. Фітопрепарати можуть мати різну форму:
• Чай;
• Бальзами;
• Ароматичні олії;
• Дієтичні добавки;
• Мазі та ін.
До того, як хімія взагалі з'явилась у тій формі, в якій ми її знаємо, до того, як індустрія здоров'я прийняла сучасний централізований вигляд, просто неможливо було б знайти ліки, які не базувались на природних компонентах. Звісно, як це виглядає в сучасності та як це було раніше – велика різниця. Тепер, фармацевтичні компанії користуються результатами досліджень, спрямованих на те, щоб встановити, що все ж таки працює, як це працює, в яких пропорціях, за допомогою клінічних дослідів. А ще одна особливість сучасної природної медицини, це те, що нині все можна придбати в формі, яка вже готова до споживання.
Наразі існує більш ніж 400 тисяч видів рослин, й тільки дрібна частина з них активно використовуються при виготовленні ліків.
Власне, більша частина традиційних фармакологічних засобів засновані на природньо виникаючих хімічних речовинах, які можна видобути з рослин. Так, педіатр призначить дитині сироп з кореню солодки від кашлю та болі в горлі. Після призначення антибіотиків, терапевт порадить приймати пробіотики – наприклад, Ентеронорм, капсули для відновлення мікрофлори організму від українського виробника. Квінін, ліки від малярії, добуваються із кори хінного дерева.
Чи є ризик у використанні фітопрепаратів?
Також не можна забувати про те, що бувають недобросовісні компанії, які виробляють та продають те, що фактично є плацебо. Всі природні препарати, які пропонуються населенню як харчові добавки або ліки, мають мати сертифікати якості, які підтверджують дієвість та безпечність цих препаратів.
Коли використовувати природні препарати?
Що необхідно розуміти про комплексні препарати рослинного походження: вони не використовуються як остання спроба вилікуватись. Вони мають використовуватись регулярно, щоб покращити стан організму за допомогою додаткових мікроелементів, мінералів та вітамінів, яких тілу на даний момент не вистачає. Скажімо, «Кардіоклін» або «Токсіклін» дадуть організму необхідні ресурси для захисту серця або печінки для комплексного ефекту фітопротекції.
Також засоби природного походження використовують для профілактики захворювань. Здорові люди приймають рослинні препарати для того, щоб залишатись здоровими, в найкращій фізичній та ментальній своїй формі. Наприклад, «Нейроклін» від компанії «
Елемент здоров'я», надає комплексну фітонейропротекцію, тобто, рослинні компоненти цього препарату захищають нервову систему, яка дуже важлива для нормального функціонування всього тіла. «Атероклін» корегує метаболічні процеси, які проходять в організмі кожної людини, та природнє (самостійне) регулювання яких стає складнішим із віком.
Не можна від рослинних препаратів очікувати дива; їх приймають для того, щоб медичні дива не знадобились.