До такого висновку прийшли вчені з Гарвардської медичної школи, провівши експеримент над черв'яками.
Дослідники з'ясували, що завдяки голодуванню знижується активність вродженого імунітету, через скорочення синтезу білка p38. Коли організм старіє, активний вроджений імунітет стає провокатором розвитку хронічних запальних процесів, клітинних порушень і хвороб, небезпечних для життя. Але коли його робота приглушується, активуються генетичні механізми, здатні побороти запальні процеси.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голодування прискорює метаболізмВчені з'ясували, що голодування пригнічує вироблення білка p38 і пригальмовує роботу вродженого імунітету за рахунок інсуліноподібного фактору росту 1 (IGF1). Цей білок сприяє запуску процесів, що пригнічують ріст запалень. Що, в свою чергу, запобігає раннє поділ клітин. З цим фактором експерти пов'язують продовження життя.
У 2018 голландські дослідники з'ясували, що якщо скоротити добову норму споживаних калорій, то на 40% знизиться рівень запалень, що впливають на клітини мозку. Тоді вчені прийшли до висновку, що завдяки голодуванню знижується зростання мікроглії (клітин нервової системи) - провокатора розвитку хвороби Альцгеймера.
Відзначимо, що ніколи не можна займатися голодуванням без консультації у лікаря. У вас можуть бути захворювання, при яких не можна обмежувати себе в їжі.