Про те, що допомагає людям прожити 80, 90 і навіть понад 100 років, вчені не перестають сперечатися вже кілька століть. У різних країнах і навіть у різних регіонах однієї країни кажуть про різні версії. Але сходяться дослідники в одному: практично всі довгожителі мають веселий характер і легко йдуть на контакти з іншими людьми. Така легкість у спілкуванні, мовляв, і допомагає зберігати хороше фізичне та ментальне здоров’я.
Звички довгожителів
Але англійські вчені, як завжди, мають свою думку. Зокрема, нещодавно вони з’ясували, що залишатися повним життєвим силам довгі роки людині допомагає самостійність в обслуговуванні самого себе. Тобто чим більше справ по дому та догляду за собою він виконує, тим більше шансів має дожити до народження правнуків.
Чинники, що впливають на тривалість життя
На думку експертів, здорова старість чекає на всіх, хто має три звички
Регулярно займається спортом. Не секрет, що навіть нетривалі заняття гімнастикою допомагають зберегти тонус м’язів, ясність розуму та нормалізують роботу багатьох органів. Зокрема, займаючись бігом чи спортивною ходьбою, людина суттєво знижує ризики познайомитись із остеопорозом. А значить, буде впевненіше почуватися на ногах і не падати (це часта причина переломів, які дуже складно гояться у літніх).
Стежить за своєю вагою. Звичка не переїдати і дотримуватися принципів здорового харчування надійно захистить від ожиріння, яке є пусковим механізмом цілого ряду хвороб, що вкорочують життя. Зокрема, відомо, що люди із зайвою вагою мають більше шансів захворіти на цукровий діабет 2 типу. Щоб не потрапити до групи ризику, важливо їсти якнайменше їжі з високим глікемічним індексом (картопля, макарони, випічка тощо).
Вільний час присвячує хобі. Заняття, які щиро подобаються і приносять задоволення, можуть пробудити любов до життя і бажання творити якомога довше. За статистикою, практично всі довгожителі мають якесь хобі.