Добре відома обліпиха серед людей. Її народні назви: сибірський ананас, восковуха, дереза, івотерн, джида. Сьогодні обліпиха росте у багатьох в садах і на дачних ділянках, але не всі знають, як її застосовувати для профілактики або лікування тих чи інших захворювань. А засіб цей унікальний.
Листя і молоді пагони греки згодовували коням, які набирали вагу, а шерсть їхня виблискувала. У обліпихи цілющими є плоди, листя, гілки і навіть кора. Це один з кращих вітамінних продуктів. У плодах обліпихи містяться вітаміни С, В1, В2, В6 (фолієва кислота), Е, А, Р, каротиноїди, масло, органічні кислоти, дубильні речовини. А в плодової м'якоті близько 8% жирної олії. Велика кількість вітаміну С знаходиться в листі. З плодів обліпихи отримують олію обліпихи.
обліпиха
Зауважимо лише, що свіжі плоди обліпихи можна зберігати в прохолодному, захищеному від світла місці не більше 3 днів. У замороженому вигляді плоди можна зберігати протягом 6 місяців. У народній медицині застосовуються сік з плодів, настоянки, водні настойки, сироп і масло. Вони використовуються як болезаспокійливі, ранозагоювальні і полівітамінні засоби при авітамінозах, виразкової та інших хворобах шлунка, дизентерії, раку, як засіб, що регулює обмін речовин і замінник риб'ячого жиру, при отруєнні чадним газом.
Зовнішньо - при висипах, екземі та інших шкірних хворобах, для лікування ран, які довго не гояться, трофічних виразок, інфекційних захворювань, ерозій шийки матки, при опіках і обмороженнях. Олія, сік, екстракт і витяжку вживають для профілактики і лікування передчасного старіння і дистрофії м'язів, як протисклеротичний засіб, що знижує рівень холестерину, що нормалізує кров'яний тиск і перешкоджає виникненню пухлин.
Плоди у вигляді відвару застосовуються зовнішньо при шкірних захворюваннях, випаданні волосся, а також всередину при хворобах шлунка. Для отримання відвару беруть 20 г сировини, заливають склянкою води, кип'ятять 20 хвилин, проціджують, зберігають у прохолодному (+ 4 °), захищеному від світла місці. Відвар насіння застосовують всередину як послаблюючий засіб. Беруть 10-15 г сировини, заливають склянкою води, кип'ятять 10 хвилин на слабкому вогні, настоюють 2 години, проціджують і приймають при запорах по 1 столові ложки 3-4 рази на день. А відвар листя і гілок, навпаки, приймають при проносах. Беруть по 10 г подрібненої сировини, заливають склянкою води, кип'ятять на слабкому вогні 20 хвилин, проціджують і приймають при проносах по 0,5 ст.ложки 4 рази на день. Плоди, заварені разом з листям, застосовують як засіб боротьби з ревматизмом. Для отримання настою беруть по 20 г плодів і листя, заливають склянкою теплої кип'яченої води, настоюють 6 годин, проціджують і приймають по 1/4 склянки 3 рази на день. З сухої обліпихи готують таблетки, вони входять в меню космонавтів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму
Як квасити червону капусту?
Рогалики на сирному тісті — простий рецепт з повидлом