Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Рак шкіри

Категорія: 

Рак шкіри - злоякісна пухлина, яка розвивається з багатошарового плоского епітелію. Виділяють плоскоклітинний рак з ороговінням і без ороговіння. Трапляється переважно у похилому віці, дещо частіше у чоловіків. Локалізується головним чином на відкритих ділянках шкіри, здебільшого на обличчі.

Клінічно розрізняють дві основні форми раку: екзофітну (папілярну) і евдофітну (виразково-інфільтративну). Початкові стадії розвитку пухлини характеризуються появою на поверхні шкіри бородавчастого утвору або вузлика, який швидко збільшується. Поверхня вузлика шорстка, нерідко покрита сірою кіркою, легко травмується і кровоточить. При папілярній формі пухлина має вигляд масивного щільного вузла на широкій основі, поверхня його горбиста. Пізніше в центрі пухлини може виникнути ділянка некрозу і з'явитися виразка. При ендофітній формі досить рано настає некроз пухлини і утворюється кратероподібна виразка з трохи піднятими краями і нерівним дном щільної консистенції, покритим брудною плівкою. Після зняття плівки оголюється кровоточиве дно з серозно-кров'янистими виділеннями. З часом інфільтрація пухлини поширюється на підлеглі тканини - м'язи, хрящі, кістки, руйнуючи їх. У подальшому при обох формах раку спостерігаються метастази, головним чином у регіонарних лімфатичних вузлах. Розпізнавання раку шкіри грунтується на характерних клінічних ознаках хвороби і результатах гістологічного дослідження біоптатів пухлини.

Лікування залежить від стадії розвитку пухлини та її локалізації. В ранніх стадіях і при розміщенні пухлини на тулубі і кінцівках методом вибору є хірургічний - висічення (електроексцизія). У разі розташування новоутворення на обличчі перевагу надають близькофокусній рентгенотерапії, можлива кріодеструкція. При поширеному процесі показане комбіноване лікування.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus