Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Зниження слуху вікові

Категорія: 

Наслідок старіння периферичного й центрального відділів слухового аналізатора, при цьому має значення і генетичний чинник. Слід також ураховувати негативні чинники, які впливали на хворого протягом його життя: запалення, інфекційні хвороби, травми, зокрема акустична, дія хімічних речовин, серцево-судинні та обмінні порушення тошо.

Клініка вікового зниження слуху


Зниження слуху за типом порушення функції звукосприймаючого апарату. Інволюційні зміни в центральній нервовій системі сприяють посиленню розладів слуху під час спілкування. Сприймання мови незрівнянно більше, ніж у нормі, погіршують сторонні шуми. В основному хворі скаржаться на порушення розбірливості мови і шум у вусі. В свою чергу, це сприяє появі замкнутості в поведінці. Найчастіше захворювання починається в 65-70-річному віці.

Лікування вікового зниження слуху


Реабілітаційні заходи, шо посилюють фізичні й психічні можливості організму. Медикаментозне лікування малоефективне (дегенеративні зміни). Усунення латентного гіповітамінозу зумовлює поліпшення загального стану хворого. Фармакологічні засоби, що стимулюють центральну нервову систему, дають лише тимчасовий ефект. Крім того, тривале застосування їх небажане з огляду на можливість негативної побічної дії цих засобів. За допомогою слухового апарата можна до певної міри компенсувати розлади слуху, проте з огляду на центральні механізми його порушення задовільні результати вдається одержати не в кожного хворого. Мають значення індивідуальний підбір слухового апарата, точне виконання інструкції щодо його використання. Інші засоби: оптичний будильник, низькочастотні дверні дзвінки, телефонні приставки до телевізора та радіоприймача тошо.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus