Лікарі констатують, що контролювати холестерин потрібно практично всім.
Підвищений холестерин
Холестерин, що міститься в клітинах людського тіла, частково (приблизно на третину) надходить з їжею, в іншому виробляється самим організмом.
Холестерин життєво необхідний організму, проте при його надлишку та поєднанні з іншими речовинами в крові утворюються атеросклеротичні бляшки. Це підвищує ризик ішемічної хвороби серця та інших серцево-судинних захворювань.
Фахівці зазначили, що до появи серцево-судинних патологій призводить насамперед підвищений рівень ЛПНЩ – ліпопротеїнів низької густини або «поганого» холестерину. Крім нього існує і різновид «хорошого» холестерину у вигляді ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), що сприяють захисту серця та судин. "Хороший" холестерин веде до зменшення кількості "поганого".
Фахівці зазначили, що небезпечне для серця накопичення ЛПНЩ-холестерину може довго здійснюватись без специфічних симптомів.
Симптоми високого рівня холестерину часто виникають на пізній стадії, коли бляшки закупорюють або ушкоджують судини, порушують роботу серця. Тоді трапляються стенокардія, інфаркт міокарда чи раптова смерть.
За їхніми словами, вміст холестерину в крові потрібно контролювати та здавати необхідні для цього аналізи крові. У людей, які не мають зайвої ваги, здоровий рівень холестерину теж може бути порушений – на його зміни впливають стрес, проблеми зі щитовидною залозою, ліки, що приймаються, гормональні коливання. Крім того, здоровий рівень холестерину може бути порушений у дітей. Експерти звернули увагу на те, що займатися його перевіркою слід не лише людям похилого віку, а практично всім.
Контролювати його необхідно всім, ліпідний обмін може бути порушений навіть у дітей. Причиною може бути спадковість або супутні захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як налагодити стосунки між дітьми у сім'ї?
Як допомогти школяреві впоратися з великим навантаженням?
Крем-брюле з ромом: рецепт коктейлю для новорічних свят