Людям зі зниженим або підвищеним тиском можна і навіть потрібно займатися спортом, однак робити це потрібно обережно і дотримуючись деяких рекомендацій.
Фізична активність та тиск
Зі зниженим тиском рекомендується займатися такими видами спорту, як плавання та аквааеробіка, оскільки вони підвищують еластичність судин. Також це біг, йога та фітнес. Загалом добре підійдуть вправи, що проводяться лежачи на підлозі, особливо тим, хто у кого виникає запаморочення. Гіпотонікам бажано постійно контролювати артеріальний тиск.
Фізична активність при гіпертонії сприяє прискоренню обміну речовин, розширенню судин, покращенню кровообігу, а також покращенню настрою та якості сну. За його словами, людям з гіпертонією підійдуть навантаження помірної активності, наприклад ті ж плавання, йога та фітнес, а також ходьба та аеробіка.
Людям, які мають проблеми з тиском перед початком тренувань треба відвідати лікаря і пройти необхідні обстеження, зокрема ЕКГ. Також перед кожним тренуванням рекомендується вимірювати артеріальний тиск.
Пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями рекомендовано займатися помірною фізичною активністю 30 хвилин щодня протягом 5 днів або 150 хвилин на тиждень за одне тренування. Ці рекомендації індивідуальні та визначаються на підставі статі, віку та супутніх захворювань. Заборонено займатися фізкультурою під час нападів стенокардії, при аритмії, гіпертонічному кризі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою