Для зміцнення психічного здоров'я навесні потрібно найчастіше бувати на свіжому повітрі.
Фізична активність навесні
З настанням весни у багатьох людей можуть виникати негативні психоемоційні симптоми у вигляді апатії, дратівливості чи пригніченого настрою.
Фахівці називають це депресивним станом, тобто повноцінної депресії ще немає, але передумови є. Причини дуже різноманітні: після тривалого зимового сезону ми відчуваємо нестачу сонячного світла, нестачу свіжого повітря, а також необхідних вітамінів та мікроелементів.
Від депресивного стану навесні допомагає фізичне навантаження – насамперед фізична активність на свіжому повітрі. Вдень, доки світло і є сонячне світло, потрібно намагатися бувати частіше на свіжому повітрі. Ходьба, легкі пробіжки, катання на велосипеді можуть стати добрими способами врівноважити душевний стан. Цьому сприяє те, що при комфортному фізичному навантаженні відбувається вироблення ендорфінів, яке позитивно впливає на психологічний тонус та настрій.
Не зловживайте низькокалорійними дієтами, але не варто налягати і на жирну їжу, копченість, солодощі. Обов'язково нормалізуйте сон: якісний відпочинок сприятиме покращенню діяльності головного мозку.
Якщо пригнічений емоційний стан зберігається більше двох тижнів, необхідно звертатися до фахівців.