Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Всі хвороби від нервів: правда чи міф

14:30, 28 Січ 2016 · Категорія: Народна медицина, Секрети довголіття · Переглядів 2994 · 

Цікаву відповідь - справжнє детективне розслідування - від лікаря- гастроентеролога. І побажання: бережіть нерви, друзі. І свої, і чужі.

Всі хвороби від нервів

Всі хвороби від нервів



Олексій Парамонов, лікар-гастроентеролог:

Від нервів вельми значна частина. Просто нерви різні. При інсульті або травмі, коли частина мозку відвалилася - отримаєте неврологічний дефіцит - рука і нога з одного боку, припустимо, погано працюють. І тут вітчизняна неврологія на висоті - невролог молоточком і голочкою точно визначить місце ураження не гірше томографа.

Візьмемо трохи ближче до психічної сфері ... Ні, якщо до вас прилітають інопланетяни, у вас теж проблем не буде. Принаймні діагностичних, і ви отримаєте свій нейролептик.

А от припустимо, ви перший віце-президент великої компанії, людина сильна, розумна, ерудована, прозорлива, професійно компетентна. А в президенти компанії бог вам дав сина основного акціонера, удвічі вас молодше, лоботряса, у якого тільки спортивні тачки на думці. Але справи вести вам і прибуток акціонер спитає з вас. І все б добре, але молода людина не розуміє меж своєї компетенції і ось вже вчить вас предмету, який для вас способом життя став, наприклад, фінансового менеджменту в будівництві. І дурості говорить, і ладно говорить, не підписує вистраждані вами необхідні для виробничого процесу документи. Ви домовляєтеся з акціонером. Папери підписані, син отримав наганяй і образу затаїв. Але незабаром все повторюється знову. І з кожним разом цю дрімучість долати все важче. Роздратовані і ви, і акціонер, і синок.

І ось вранці вам їхати в міністерство будівництва, а ви прокидаєтеся від неймовірного болю в спині. Вона незабаром переміщається на живіт. Живіт щільний, будь-яка спроба руху - різкий біль. У вас VIP-страховка, приїжджає швидка з відомої приватної клініки. Очевидного діагнозу немає, але живіт турбує лікаря, той пропонує госпіталізацію. Ви не погодилися, поїхали в міністерство, але швидка забирає вас звідти.

Госпіталізують по ДМС на провідний відомчий стаціонар. Хірурги вас готують до діагностичної операції - лапароскопії. І тут консультант-терапевт, старий і багато побачив в клінічному житті, або, навпаки, молодий і багато читає професійної літератури, діагностує, що походження болю нервово-м'язову, в рамках міофасциальний синдрому, який сформувався у відповідь на хронічний стрес. Вам вводять транквілізатор, призначають антидепресант і відправляють, замість операції, в задовільному стані додому.

Про виразку теж не все так просто. Так, провідну роль у її походження грає хелікобактер. Але якщо запитати, чи він найчастіша причина язвенноподобной голодної болі у верхній частині живота? Ні. Це функціональна диспепсія, знову соматоформні розлад, що в нашому смутному побуті частіше називають гастритом (гастрит теж трапляється, але багато рідше, і це інша хвороба). Однак, якщо при функціональної диспепсії видалити хелікобактеру, у 10% пацієнтів симптоми пройдуть. Ось така діалектика. Коротше, не нервуйте, бережіть себе.

Антон Ткачов, медичний психолог:

І так і ні. Треба розуміти, що тема психосоматики дуже зручна для написання статей - приходиш в лікарню, проводиш психологічне тестування, потім тестуєш здорових. Далі порівнюються результати і робиться зручний для психолога висновок, що виявлені їм особливості збільшують імовірність того чи іншого захворювання. Правда, часто трапляється, що наступний психолог у тих же хворих знаходить інші особливості і публікує свої, інші, висновки. У літературі описані психологічні портрети всіх хвороб (що трохи насторожує).

До того ж тема цікава суспільству і в інтернеті можна навіть знайти таблицю, в якій буде написано, які емоції викликають ті чи інші хвороби, - це вже за межею добра і зла.

До того ж завжди існує проблема визначення, де причина, а де наслідок: це хвороба вплинула на психіку людини або її психічні особливості спровокували хвороба.

Свого часу дуже неприємна історія вийшла з виразкою шлунка. Передбачалося, що це психосоматичне захворювання і викликає його стрес.

Лікували правильною дієтою, а іноді і психотерапією. А потім було з'ясовано, що це захворювання викликається певним збудником. 15 років минуло, перш ніж це було офіційно визнано. Психотерапевти тоді сильно засмутилися, а деякі товариші забувають згадувати про це відкриття і сьогодні, продовжуючи відносити гастрит до психосоматики.

З іншого боку, така хвороба, як туберкульоз, - абсолютно зрозумілий збудник. Але бути інфікованим і хворіти - це різні речі. Хвороба ж викликається зниженням імунітету, а імунітет може бути знижений регулярним стресом. Або, приміром, психічні особливості довели людину до в'язниці, а там, на тлі поганого клімату та харчування, він заразився туберкульозом. Питання: що викликало хворобу? З одного боку, це чисто біологічні причини, з іншого, можна сказати, що його психічні особливості сприяли виникненню хвороби. Загалом, все впливає на все.

Інша справа, що для людини немає ніякої різниці - психосоматичне у нього захворювання чи ні. Вилікувати психосоматику (наприклад, астму) психотерапією неможливо.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
5 народних рецептів для лікування варикозу
9:30
Чотири хвороби бояться кукурудзяної мамалиги
23:30
4 хвороби, які лікує мікс меду з горіхами
7:30
Напій, котрий знижує рівень холестерину і захищає від інфекцій
22:30
Приправа, яка лікує цілу купу хвороб
8:30
5 народних методів проти лупи
10:30
Народні методи, які допоможуть вам сильно не пітніти
19:30
Що дає людині споживання кульбаби
8:30
Рецепти народної медицини проти болю в суглобах
8:30
4 рецепти народної медицини з хвойними деревами
14:45
Нетрадиційні методи боротьби з кашлем та застудою
8:30
Як приготувати насіння льону для найбільшої користі
21:30
Застосування ефірних олій під час інгаляцій
0:20
Трав'яний чай, котрий підвищить рівень гемоглобіну
21:30
7 правил японської водної терапії
15:30
Проблеми зі здоров'ям, котрі вирішує оцет
7:30
Топ-5 натуральних чаїв від кашлю та болю в горлі
17:30
Три цілющі напої від болю в горлі
11:17
Мікродозинг сушеного їжовика гребінчастого: потенційні ризики та користь
8:30
Народний рецепт від кашлю та нежитю, котрий лікує за добу
21:30
Лікарські рослини, які покращують пам'ять
22:30
5 плюсів для здоров'я, які дарує алое вера
12:30
Користь для здоров'я, яку приносить чай з полину
1:20
Лимон з содою допоможуть проти раку
0:20
Три рецепти народної медицини від кашлю
6:30
Корисні властивості олії волоського горіха
19:30
Вчені знайшли понад 28 тисяч лікарських рослин
23:30
9 народних засобів для вашої аптечки
10:30
5 корисних ефектів від вживання ріпи
23:30
8 хвороб, котрі здатні подолати хатні рослини
21:30
Топ-5 корисних властивостей алое
8:30
Чим небезпечна інгаляція над каструлею
7:30
4 народні методи, як позбутися герпесу
21:30
Нетрадиційні методи лікування застуди
13:30
Народна медицина для зміцнення імунітету
17:30
Топ-5 продуктів, які можуть замінити антибіотики
9:30
Кімнатні рослини мають позитивний вплив на здоров'я
19:30
Переваги від використання маточного молочка
12:30
Як впоратися з постійним позіханням
19:30
Народні методи застосування подорожника
Здоров'я в соцмережах: