Щоб запобігти розвитку небезпечних серцево-судинних захворювань, потрібно уважно прислухатися до організму, не займатися самолікуванням і "не махати на себе рукою". Такої думки дотримується професор Дмитро Напалков
Приховані симптоми серцево-судинних захворювань назвав кардіолог
Кардіолог перерахував три ознаки, які можуть говорити про розвиток захворювань серця.
Підвищення артеріального тиску
"Ти просиш пацієнта провести моніторинг артеріального тиску, який він не вимірює на регулярній основі. І раптом мені надсилають щоденник за тиждень, і виявляється, що людина відчуває себе добре, а тиску у нього не було нормального жодного разу за сім днів ", - пояснив фахівець. У зв'язку з цим при підвищеному артеріальному тиску він рекомендує звертатися до лікаря, навіть якщо загальний стан не викликає занепокоєння.
Порушення серцевого ритму
За словами Напалкова, другий важливий момент - порушення ритму серця і розвиток різних аритмій. У цих випадках серцево-судинні захворювання також можуть протікати безсимптомно. "Проблема в тому, що, коли аритмія виникає, підвищується ризик тромбоутворення в серці. Цей тромб може відірватися, полетіти і фактично повністю перекрити просвіт будь-якої посудини", - розповів фахівець і додав, що це загрожує інсультом, інфарктом та іншими небезпечними наслідками.
Переднепритомний стан
Напалков порадив не ігнорувати "якісь незрозумілі історії, пов'язані з переднепритомним станом і різким падінням артеріального тиску". За його словами, переднепритомний стан може виникати, коли у людини розвивається серйозна аритмія. Крім того, це може бути проявом інфаркту міокарда та інсульту. Фахівець додав, що в таких випадках потрібно завжди звертатися до лікарів і складати детальний план обстеження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які питання поставити мовчазній дитині?
Бути другом для своїх дітей - не краща ідея для батьків
Коктейль з лікером і шнапсом
Коктейль Сонячне сяйво з просекко і приємною кислинкою