Вчені з Австралії в рамках експерименту зімітували середовище шлунково-кишкового тракту та додали туди частки очищеного піску, внаслідок чого сповільнилося травлення.
Про це повідомляє MDPI.
Відомо, що ожиріння є глобальною проблемою, яка вражає понад 1,9 млрд. людей по всій планеті. Зараз немає ефективних методів лікування, пов'язаних із побічними ефектами (наприклад, діарея, здуття живота та біль у животі). Ці чинники часто відштовхують людей лікування.
Однак, до чого тут пісок? Справа в тому, що нещодавно вчені скористалися штучним кремнеземом – оксидом кремнію, що застосовується у виробництві скла та кераміки. Його частинки, що потрапляють в ШКТ, заважають жирам і вуглеводам адсорбуватися в організмі.
«Пористий кремнезем привертає дедалі більше уваги через його потенціал боротьби з ожирінням, а випробування на людях показали, що це безпечна терапія. Проте досі дослідники не знали, як саме він працює», – розповіли дослідники.
Найбільшу ефективність показали пористі частинки із шириною пір 6–10 нанометрів. Побічні ефекти виявлялися меншими, якщо порівнювати з популярним засобом лікування ожиріння. Наразі вчені планують перевірки свого методу на тваринах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму