Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Еритремія (поліцитемія)

Категорія: 

Еритремія (поліцитемія) - хвороба, що характеризується проліферацією всіх ростків кровотворення, в першу чергу еритродного, і супроводжується збільшенням числа еритроцитів у крові. Частіше трапляється у людей похилого віку.

Клініка еритремії (поліцитемії)



Хворі скаржаться на біль голови, відчуття втоми, розлади зору, біль у ділянці серця. Деякі з них відзначають приступоподібний біль у кінчиках пальців кистей і стіп (еритромелалгія), свербіння шкіри. У 80 % хворих виявляють спленомегалію. Нерідко спостерігається підвищення артеріального тиску. Шкіра червоно-ціанотична з переважанням темно-вишневого відтінку на обличчі. Важливе значення в клінічній картині і для прогнозу мають тромбози судин, в першу чергу мозкових і вінцевих. У частини хворих буває геморагічний синдром. У термінальній стадії еритремії розвиваються мієлофіброз, хронічний мієлолейкоз або гострий лейкоз. Тривалість життя хворих становить 10-15 років.

Діагностика еритремії (поліцитемії)



Вирішальне значення мають результати дослідження крові. При еритремії збільшуються гематокрит, кількість еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів, ШОЕ зменшується до 1-2 мм/год. В кістковому мозку відзначається гіперплазія всіх його ростків (панмієлоз) з вираженим мегакаріоцитозом.

Лікування еритремії (поліцитемії)



Хворі на еритремію перебувають на диспансерному обліку і одержують лікування під наглядом гематолога. їм показане кровопускання (до 500 мл через 2-З дні, всього 1-2 л). Перед кровопусканням вводять реополіглюкін і гепарин. У розгорнутій стадії хвороби призначають мієлосан або іміфос. Для поліпшення реологічних властивостей крові використовують ацетилсаліцилову кислоту (по 0,25 г на добу), гепарин (по 10 000-15 000 ОД на добу), реополіглюкін, курантил, трентал.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus