Сьогодні людям, схильним депресії, поряд з лікарською терапією, пропонується займатися спортом не менше трьох разів на тиждень.
Вважається, що фізична активність допомагає боротися з цим станом. Однак експеримент, проведений англійськими вченими, показав, що керівні принципи, які ще в 2004 році розробив Національний інститут охорони здоров'я та якості медичної допомоги Великобританії (NICE), на практиці не працюють.
Для дослідження вчені запросили більше 300 пацієнтів з депресією. Їх розділили на дві групи. Пацієнтів першої групи лікували за допомогою ліків і фізкультури, друга група спортом не займалася.
Через рік всі учасники експерименту показали зниження ознак депресії, але в тій, яка приділяла увагу спорту, якихось істотних поліпшень помічено не було.
Професор кафедри громадського здоров'я Королівського коледжу в Лондоні Алан Меріон-Девіс уточнив, що підвищена фізична активність все ж може допомогти пацієнтам з легкими ознаками депресії - не вилікувати захворювання, але поліпшити їх фізичний стан.
"Ми випробували величезне розчарування, бо сподівалися підтвердити теорію про те, що вправи знижують симптоми депресії. Однак ті, для кого спорт вже став доброю звичкою, не повинні припиняти заняття.
Фізична активність допомагає зменшити ризик серцево-судинних захворювань, знизити кров'яний тиск, робить благотворний вплив на баланс жирів в крові, зміцнює м'язи і спалює калорії.
Є безліч людей, у яких депресія викликає проблеми з фізичним здоров'ям, тому "активне" тіло може допомогти повернути "здоровий "дух", - зазначив він.
Додамо, що вчені дослідили
зв'язок між фастфудами і депресією.