Дієта на кашах має безліч переваг. Вона не протипоказана людям похилого віку, підліткам і дітям, і навіть після перенесених захворювань і операцій можна з успіхом використовувати. Каші не тільки добре засвоюються, але і чудово поєднуються з овочами, фруктами, бобовими, маслами, молочними продуктами, горіхами, а ось консервантів і підсилювачів смаку в них немає. Готувати каші легко, а стоять крупи недорого, і придбати їх можна в будь-якому магазині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієта "Шість пелюсток" - чудовий варіант для простого схудненняОдин з варіантів називається «7 каш». Протягом тижня чергують каші, приготовані з різних круп: один день — одна крупа. Потрібно дотримувати строгу послідовність круп, і тому дієта на кашах — одна з небагатьох, які дійсно зручніше почати з понеділка. Перед початком дієти добре зробити клізму, або очистити кишечник, прийнявши м'яке рослинне проносне — це поліпшить ефект. Готувати каші на воді, без солі і цукру, і особливим чином: ввечері склянку крупи заливають трьома склянками води, варять 5 хвилин, знімають з плити, щільно закривають кришкою, ретельно загортають і залишають до ранку.
Є інший спосіб застосування дієти на кашах. Це можна назвати монодієтою: протягом 1-2 тижнів їдять кашу з якої-небудь однієї крупи, або змінюють крупи через кілька днів. Паралельно можна їсти фрукти, крім винограду і бананів — в перервах між «поїданням» каші.
Для кожного виду крупи пропонуються свої «супутні» продукти: для
гречки — нежирний кефір, овочеві соки; для
пшона — фрукти, овочі та кисломолочні продукти (йогурт, ряжанка та ін); для
перловки — фрукти, сухофрукти, кефір і нежирна риба; для
пшеничної і ячної круп — те ж, що для пшона, плюс горіхи і насіння. Використовуються також
манна і кукурудзяна крупи. Манну кашу варять на воді, для кожного прийому їжі свіжу, і їдять з фруктами та сухофруктами; ввечері дозволяється додати 1 ст. л. згущеного молока.