1. Не привертайте до себе уваги.
Тримайте своє рішення в таємниці бодай кілька місяців. Якщо ви побачите, що все виходить, тоді можете розказати вашим рідним чи друзям. Таємниця допоможе вам зберегти нерви та звільнить вас від зайвих допитів та насмішок. До того ж кому потрібні такі запитання, як: «Невже наш Грін Піс знову почав їсти м'ясо?».
2. Знайдіть однодумців.
Не даремно кажуть: «Разом і батька бити легше». Скористайтеся цією приказкою. Але, звичайно, не в прямому сенсі. Знайдіть таких, як ви і спілкуйтеся, підтримуючи одне одного. Разом вам буде набагато легше пройти початок цього нелегкого шляху. Та й нові знайомства – це завжди цікаво.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 ідеальні продукти для спалення жиру3. Робіть акцент на позитивних сторонах.
Замість того, щоб страждати від розлуки з гамбургерами, краще зосередьтеся на перевагах вегетаріанства. Як мінімум – ви втратите трохи ваги, як максимум – вегетаріанці, споживаючи велику кількість фруктів та овочів, не страждають на такі хвороби, як гіпертонія, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та інші. Крім того, відмовляючись від м’яса, ви можете частково зекономити на одному з найдорожчих продуктів.
4. Поступово зменшуйте вживання м’яса.
Не обов’язково з першого дня відмовлятися одразу від усього. Це може стати справжнім випробуванням для вас. Можна почати з песке- та поллотаріанства, тобто не відмовлятися спочатку від риби або м’яса птиці. Для полегшення вашої долі Грехем Хілл, один з учасників конференції TED, запропонував найкращий варіант для вегетаріанців-початківців. А саме ‒ бути вегетаріанцем по буднях. Тут і пояснювати не варто. З понеділка по п’ятницю ви вегетаріанець, а на вихідні дозволяєте собі послабити пасок. І статистика, яку привів автор цього рішення, просто вражає. За його даними, якщо всі люди наполовину зменшать вживання м’яса, то ефект буде той самий, якби половина людей стала вегетаріанцями.
5. Шукайте шляхи урізноманітнити своє харчування.
Існує багато способів збагачення свого раціону. Тільки однієї капусти можна перелічити такі сорти, як пекінська, цвітна, броколі, кольрабі, білокачанна, червонокачанна, савойська та брюссельська. Невичерпна кількість соусів та спецій, якими можна заправляти основні страви, гриби, соя, горіхи, боби, овочі, екзотичні фрукти, мед замість цукру – і це лише невелика частина всього переліку вегетаріанської їжі.
6. І насамкінець, у вас є чудова можливість відчути себе Бредом Піттом, Оззі Осборном, Джаредом Лєто, Наталі Портман, Пінк, фронтменом гурту System of a Down Сержем Танкяном та іншими відомими вегетаріанцями, які вже пройшли шлях початківців і зараз насолоджуються своїм життям.