Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Продукти, які краще працюють в парі

19:45, 02 Жов 2015 · Категорія: Харчування · Переглядів 2270 · 

На замітку вегетаріанцям і всім бажаючим відмовитися від продуктів тваринного походження: не завжди наявність великої кількості корисних речовин в рослинній їжі означає, що ви отримаєте їх у тому ж обсязі, що і з м'яса або інших "тваринних" продуктів. Іноді для того, щоб стати суперїжею, їм потрібна допомога напарника!

Фуд фото

Фуд фото



Ми звикли до певних сполучень продуктів, які є для нас класичними. Наприклад, відварена молода картопля з часником і свіжим кропом або борщ зі сметаною. Вони йдуть в парі тому, що це просто дуже смачно, а ще тому, що ми до цього звикли. Вони складають ідеальне смакове поєднання. Але є такі продукти, які не просто доповнюють один одного за смаком, а стають суперкорисними виключно у присутності свого напарника.

Деякі з перерахованих варіантів будуть вам знайомі, а деякі напевно здивують, але будь-яке з поєднань зможе з користю доповнити ваш раціон.

Чорна квасоля + болгарський перець

couple-01-630x315.png (199.82 Kb)

Чорні боби є хорошим джерелом заліза. Таке залізо з рослинних джерел називається негемовим і засвоюється організмом не так добре, як залізо, яке ви отримали б, з'ївши м'ясо. Всього лише від 2 до 20% з "рослинного" заліза потрапляють з травного тракту в кров в порівнянні з 15-35% "тваринного" заліза. Доктор Синтія Сасс каже, що завдяки сприянню вітаміну С, якими багатий червоний болгарський перець, кількість засвоюваного "рослинного" заліза збільшується в шість разів!

Це поєднання використовують на додаток до томатів, часнику, кукурудзі і зелені, коли готую щось на зразок чилі.

Цільнозернові + часник + цибуля

couple-02-630x316.png (236.39 Kb)

Як і у випадку з бобами, залізо і цинк, що містяться в цільнозернових, мають низьку біодоступність, тобто вони метаболізуються (проходять хімічну трансформацію) швидше, ніж організм встигає дістатися до них. Справа в тому, що в цільнозернових, крім звичних нам корисних речовин (той же цинк і залізо), містяться мінерали, з якими вони зв'язуються, а це негативно позначається на їх поглинанні організмом.

Дослідження показали, що продукти з високим вмістом сірки, такі як цибуля і часник, допомагають цільнозерновим віддавати більше корисних речовин. Так, дослідження, проведене в 2010 році і опубліковане в Journal of Agricultural and Food Chemistry, показало, що додавання цибулі або часнику в страви, що містять цільнозернові (сирі або варені), підвищує доступність заліза і цинку для організму людини.

Напевно, саме тому пампушки з часником або хліб з темної муки з сіллю, цибулею або часником вприкуску такі смачні! Особливо з борщем. ;)

Томати + оливкова олія

couple-03-630x316.png (212.01 Kb)

Ця пара неначе навмисне придумана для італійської кухні! В оливковій олії міститься рослинний жир, корисний для серця. Він підвищує рівень "хорошого" холестерину і знижує рівень "поганого", який є причиною закупорки артерій. А в поєднанні з томатами ця здатність зростає ще більше!

У Free Radical Biology and Medicine було проведено 2000 досліджень, в ході яких люди їли страви з томатів в парі з оливковою і соняшниковою олією. Дослідники з'ясували, що оливкова олія збільшує антиоксидантну активність лікопіну в томатах, в той час як соняшникова олія такого ефекту не дала.

Для цієї парочки є величезна кількість смачних рецептів! Навіть просто томати, запечені в оливковій олії з часником і перемелені в томатний суп, є практично кулінарним шедевром.

Лосось + листова капуста

couple-04-630x316.png (225.68 Kb)

Для того щоб отримати максимальну віддачу від кальцію, його потрібно вживати разом з вітаміном D. Саме вітамін D допомагає кращій абсорбції кальцію з шлунково-кишкового тракту в кров і нормалізує рівень кальцію в крові. Один з варіантів - вживати продукти, багаті кальцієм, або вітаміни і приймати сонячні ванни. Інший - вживати продукти, які містять в собі як кальцій, так і вітамін D. Лосось в парі з зеленню або листовий капустою - якраз той випадок!

Броколі + томати

couple-05-630x315.png (233 Kb)

Ця парочка показує відмінні протиракові властивості. У 2007 році було проведено дослідження, в ході якого для хворих на рак щурів розробили різні дієти, в які входили або томати, або брокколі, або обидва цих продукту одночасно. Після завершення експерименту була проведена перевірка, яка показала, яка з дієт була найбільш ефективна. Дієта, яка містила в собі 10% томатів і 10% брокколі, викликала зменшення пухлини на 52%. Дієта, в яку були включені тільки томати, показала зниження на 34%, а дієта тільки з брокколі - на 42%.

До речі, тушкована брокколі в оливковій олії з томатами - це дуже смачно! Як і додавання брокколі і сушених томатів в песто.

Зелений чай + чорний перець

couple-06-630x315.png (201.14 Kb)

Дивне поєднання, але воно працює! У зеленому чаї міститься сильний антиоксидант, який також відомий як EGCG. Але ще краще він розкриває свої протиракові властивості в парі з пипериною, хімічною речовиною, яка міститься в чорному перці.

Де можна використовувати це поєднання? Виявляється, заварений зелений чай з додаванням чорного перцю, часнику та імбиру є відмінним маринадом!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 23 кулінарні поради від шеф-кухаря

Куркума + чорний перець

couple-07-630x315.png (181.51 Kb)

Пиперин в чорному перці добре працює в парі не тільки із зеленим чаєм. Він також непогано уживається з куркумою, оскільки об'єднує потужний анитоксидант куркумін, який має протизапальну, антисептичну і антибактеріальну дію. Сам по собі куркумін занадто швидко абсорбується організмом і не встигає поділитися своїми чарівними здібностями повною мірою, а пиперин покращує його біодоступність в 1000 разів.

Брюссельська капуста + оливкова олія

couple-08-630x315.png (221.38 Kb)

У цій міні-капусті міститься велика кількість вітаміну К, який регулює згортання крові в нашому організмі, а також корисний для кісток. Вітамін K є жиророзчинним, тобто він краще засвоюється в парі з їжею, яка містить жири. І тут на допомогу приходить оливкова олія, яке допоможе засвоїти вітамін К. Найпростіший варіант - запечена або тушкована брюссельська капуста з оливковою олією.

Листова капуста + мигдаль

couple-09-630x315.png (228.37 Kb)

Ще один листовий овоч з високим вмістом вітаміну К - листова капуста. Крім вітаміну К, вона містить вітамін Е, антиоксидант, який підвищує наш імунітет і захищає від раку і хвороб серця. Цей вітамін, як і вітамін К, є жиророзчинним і потребує пари. Цією ідеальною парою може стати мигдаль, який є джерелом мононенасичених жирів. З цієї парочки виходить дуже смачний салат!

Чорний шоколад + яблуко

couple-10-630x315.png (190.44 Kb)

З'єднання чорного шоколаду і яблук має потужний потенціал, який поліпшить стан вашої серцево-судинної системи. У шкірці червоного яблука міститься флавоноїди кверцетин, який має протизапальні властивості, а темний шоколад, завдяки вмісту в ньому какао, багатий катехинами, антиоксидантами, які допомагають запобігти артеріосклерозу. У парі вони добре справляються з руйнуванням згустків крові.

Часточки яблука в чорному шоколаді - смачний і корисний десерт!

Часник + лосось

couple-11-630x315.png (229.79 Kb)

Часник в якості добавки до лосося не тільки робить рибу більш ароматною, але і зменшує ризик серцево-судинних захворювань. У 1997 році був проведений експеримент, в ході якого випробовували дію цієї кулінарної пари на стан чоловіків з підвищеним рівнем холестерину в крові. У групах, які вживали 900 мг часнику і 12 г риб'ячого жиру, було відзначено зниження як загального рівня холестерину (на 12,2%), так і "поганого" холестерину (на 9%). Так що, якщо вам не подобається ковтати капсули з риб'ячим жиром і ви плануєте отримати максимум задоволення від цього вигідного поєднання, при приготуванні жирної морської риби додайте трохи часнику.

Джерело:


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

19:30
Фрукти з мінімальною кількістю калорій
17:30
Топ-5 фруктів, від яких не поправляються
13:30
Міф про банани, який розвіяли вчені
12:30
Побічні ефекти від яблучного оцту
10:30
Помічна речовина при нудоті та печії
8:30
Продукт з яблук допоможе схуднути
7:30
Оцет, котрий регулює рівень цукру в крові
1:20
Топ-10 продуктів, котрі зупиняють онкологію
0:20
10 продуктів, які викликають рак
23:30
Капуста, котра запобігає раку, виразці та катаракті
22:30
8 плюсів від вживання козячого молока
14:13
Чим допомагає здоров'ю найкорисніший японський чай
12:30
Найкращі фрукти та овочі для здоров'я чоловіків
10:30
7 причин пити воду з лимоном щоранку
9:30
Овоч, який може сповільнити розвиток раку
8:30
Чому на кухні варто використовувати дерев'яну ложку
19:30
Топ-10 корисних властивостей листя салату
17:30
Гостра їжа, яка знімає біль та знижує рівень цукру в крові
13:30
4 плюси від соку квашеної капусти
12:30
Користь для здоров'я від регулярного вживання ківі
10:30
Три хвороби, які передаються через їжу
9:30
Вчені відкрили нову цілющу властивість зеленого чаю
8:30
Продукти, котрі вчені благають не їсти на сніданок
6:30
Небезпечна ягода для ракових клітин
1:20
5 помічних ефектів, які дарує виноград
23:30
Топ-5 продуктів, які допоможуть очистити печінку
17:30
Овоч, який знижує рівень холестерину і запобігає раку
10:30
Вчені розгромили йогурти з лактобактеріями
9:30
Чотири хвороби бояться кукурудзяної мамалиги
8:30
6 продуктів, які мають найбільше вітаміну Е
7:30
Що буде з людиною, коли їсти йогурт щодня
6:30
Вчені пояснили вплив харчування на проблеми з серцем
1:20
4 переваги від вживання сочевиці
23:30
4 хвороби, які лікує мікс меду з горіхами
13:30
5 варіантів використання почорнілих бананів
12:30
Вчені назвали найбільш небезпечний бутерброд
10:30
Їжа, котра спричиняє швидку втрату пам'яті
9:30
6 найкращих продуктів проти утворення тромбів
7:30
5 причин щодня пити буряковий сік
1:20
Їжа, котра здатна загнати нас у депресію
Здоров'я в соцмережах: